Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo uniwersalne – można je znaleźć w salonie, w kuchni i łazience. Znajdują zastosowanie przy wygładzaniu nierównych ścian, a także budowie ścianek działowych oraz sufitów podwieszanych.

Ekologiczne i ognioodporne

Gips jest naturalnym materiałem mineralnym, który został uformowany w płyty i oklejony papierem. Nie ma w nim żadnych substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia lub środowiska, dzięki czemu uznawany jest za materiał w pełni ekologiczny. Płyty kartonowo-gipsowe mają również zdolność wchłaniania wilgoci z powietrza, a gdy powietrze jest zbyt suche – oddawania jej. Ta właściwość powoduje, że w pomieszczeniach tworzy się korzystny mikroklimat, który można wykorzystać szczególnie w szpitalach dziecięcych. Gips jest także materiałem ognioodpornym. W przypadku pożaru następuje odparowanie prawie całej wody, która jest w nim zawarta, a zniszczenie samego gipsu trwa dość dużo czasu.

Gładkie i lekkie

Kolejną zaletą płyt kartonowo-gipsowych jest ich gładka i równa powierzchnia – po zagruntowaniu są bardzo dobrym podłożem dla wszystkich rodzajów farb, tapet oraz płytek ceramicznych. Ponadto są bardzo lekkie i łatwe w obróbce, dzięki czemu można je pociąć zwykłym nożem, łatwo zamontować, a w razie potrzeby przenieść swobodnie w inne miejsce.

Producentem płyt gipsowo-kartonowych oraz systemów suchej zabudowy wnętrz jest firma RIGIPS działająca na polskim rynku od 1994 roku. W zakładzie produkcyjnym, który mieści się w Szarbkowie k. Pińczowa przestrzegane są najwyższe standardy produkcji, a wszystkie płyty wytwarzane są z naturalnego kamienia. W ofercie firmy znajdują się m.in. okładziny ścienne, ściany działowe, podłogi, sufity podwieszane oraz systemy ochrony przeciwpożarowej.

[avg] ([per]) [total] vote[s]