Garaże blaszane to praktyczne rozwiązanie, stanowiące dobrą alternatywę dla drogich garaży betonowych. Dzisiaj te konstrukcje wykonuje się z wysokiej jakości stali, dzięki czemu posiadają dobre parametry wytrzymałościowe, są funkcjonalne i estetyczne. Jakie korzyści płyną z korzystania z blaszanych garaży?

Wytrzymałość

Do produkcji nowoczesnych garaży blaszanych wykorzystuje się wysokiej klasy materiały, takie jak blacha trapezowa, ocynkowana lub akrylowa. Odporność na warunki atmosferyczne, zabezpieczenie przed korozją i wytrzymałość mechaniczna gwarantują dobrą kondycję konstrukcji przez wiele lat użytkowania, nie tylko latem, ale także zimą.

Niska cena i szybkość realizacji

Garaże blaszane cieszą się coraz większą popularnością także ze względu na koszt i czas realizacji. Konstrukcja ze stali jest niedroga i oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych, w zależności od gabarytów obiektu i rodzaju materiału. To mniej niż w przypadku garażu murowanego. Również czas realizacji jest krótszy od wybudowania garażu z cegły. Lekka blaszana konstrukcja jest pd razu gotowa do posadowienia na działce. Takie gotowe rozwiązania oferuje m. in. firma Grażka Konstrukcje Stalowe z Ostrowa Wielkopolskiego. Prosty montaż nie wymaga fundamentów, co daje dodatkową oszczędność czasu i pieniędzy.

Lekkość konstrukcji

Ogromną zaletą garaży blaszanych jest lekkość materiału, z jakiego są wykonane. Obiekt z blachy będzie ważył znacznie mniej niż wybudowany z cegły czy drewna. Tego typu konstrukcję można dzięki temu łatwo przemieszczać. Lekki obiekt bez fundamentów można postawić w dowolnym miejscu na działce i w każdej chwili przenieść w inne.

Estetyka

Nowoczesne garaże ze stali w niczym nie przypominają tradycyjnych „blaszaków”, jakie kojarzymy z dawnych lat. Obecnie konstrukcje te posiadają estetyczny wygląd i dają duże możliwości projektowe. Dzięki temu, że blachy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, można wybrać odcień korespondujący np. z elewacją domu. Nie ma też problemu z dopasowaniem wymiarów i kształtu garażu do swoich potrzeb, a także z wyborem i konstrukcją okien oraz drzwi. W rezultacie nasz garaż blaszany stanie się nie tylko praktycznym obiektem, ale będzie też efektownie wyglądał na posesji.

[avg] ([per]) [total] vote[s]