Drewno – naturalny i bardzo ceniony surowiec, który jest często używany do produkcji boazerii, mebli, paneli podłogowych czy płyt pilśniowych. Jest również jednym z pierwszych surowców wykorzystywanych do budowy domów. Jakie zalety przynosi taka konstrukcja? Oto kilka z nich.

Przystępna cena i łatwość w montażu

Moda na budowę drewnianych domów zawitała do Europy z Ameryki Północnej. W Polsce również coraz więcej ludzi decyduje się na drewniane konstrukcje, które są przeznaczone do użytku całorocznego, nie tylko w okresie letnim. Co decyduje o takim kroku? Jest kilka niewątpliwych zalet przemawiających za budową domu drewnianego.

Głównym powodem jest niska cena i szybki montaż. Zdarza się, że domy tego typu są tańsze nawet o 1/3 od domów murowanych. Jeżeli chodzi o okres budowy, waha się on w granicach 4-8 tygodni. Nie wymaga ona przerw technologicznych, np. podczas wykonywania prac murarskich, bowiem polega na łączeniu ze sobą odpowiednich modułów. W stawianiu domów drewnianych przeszkodą nie jest również pogoda – prace związane z tego typu konstrukcjami można przeprowadzać nawet zimą.

Ekologiczność i unikalność drewna skandynawskiego

Ważną zaletą jest również fakt, że drewno wykorzystywane w budowie domów jest całkowicie naturalnym i ekologicznym materiałem. Przydaje się do tego drewno świerkowe, modrzewiowe, jodłowe i sosnowe. Bardzo solidnego materiału dostarcza świerk skandynawski, który przed importem do Polski jest poddawany profesjonalnemu sezonowaniu i suszeniu komorowemu, a także struganiu i frezowaniu – zauważa ekspert firmy Ecowood Polska oferującej bogaty wybór drewna skandynawskiego.

Materiał ten gwarantuje najwyższą jakość dzięki swojej unikalnej gęstości i wytrzymałości, dzięki czemu idealnie nadaje się budowy konstrukcji szkieletowych, więźb dachowych oraz do wytwarzania boazerii i podbitki dachowej. Ponadto zachowuje wilgotność na poziomie 15% oraz kształt, a także jest wolne od szkodników.

W zgodzie z naturą

Z drewnianego domu będą zadowolone wszystkie osoby, dla których liczy się komfort mieszkania, niebanalność rozwiązań oraz kontakt z naturą. Drewno wpisuje się w każdy krajobraz i stwarza poczucie harmonii z otaczającym światem, zapewnia odpowiedni obieg powietrza oraz izolację termiczną – potrafi utrzymać optymalną temperaturę o każdej porze roku. Dzięki drewnie można również wykreować pozytywną i przyjemną atmosferę wewnątrz, dlatego dom zbudowany z tego materiału będzie doskonałym rozwiązaniem dla kreatywnych domatorów, którzy lubią samodzielnie aranżować swój przytulny zakątek.

[avg] ([per]) [total] vote[s]