Nawierzchnia zewnętrznego tarasu pokrywana jest kompozytem lub drewnem, najczęściej tym egzotycznym. Drugie rozwiązanie wybierają ci, którzy cenią naturalne materiały i klasykę. Poznajcie wszystkie zalety desek tarasowych z drewna egzotycznego.

Numer jeden od lat

Wśród materiałów, które najchętniej wybierane są na pokrycie nawierzchni przydomowych tarasów, wyróżnić należy bez wątpienia deski z drewna egzotycznego. Nic dziwnego, ponieważ drewno to, ze względu na swoje właściwości, świetnie sprawdza się w tym przypadku.

-Deski tarasowe z drewna egzotycznego są twarde i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszne są im opady, ani mrozy, dlatego idealnie nadają się na polskie warunki pogodowe – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Global Biznes.

Żywotność

Drewno egzotyczne coraz chętniej wybierane jest do pokrywania tarasów ze względu na jego wyjątkową trwałość – odpowiednio pielęgnowane może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Takie drewno nie wymaga jednak skomplikowanych zabiegów, w tym dodatkowej impregnacji. By zachować je w dobrym stanie wystarczy raz w roku olejować deski tarasowe, co uchroni je przed szarzeniem.

Duży wybór

Popularność drewna egzotycznego spowodowana jest także szerokim wyborem różnorodnych gatunków jakie dostępne są na naszym rynku. Do najczęściej wybieranych należą bangkirai, garapa, cumaru oraz massaranduba. Ich wspólną cechą jest odporność na ścieranie, pasożyty i grzyby, oraz na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Deski tarasowe z drewna egzotycznego wybierać można pod względem twardości, kolorystyki i indywidualnych właściwości, takich jak struktura lub zawartość krzemionki. Warto wiedzieć, że niektóre gatunki, takie jak garapa, wyróżniają się dodatkowo całkowitą niepalnością. Jakość drewna określona jest rodzajem klasy (I lub II).

Dlaczego warto

Podsumowując, drewno egzotyczne to jeden z lepszych materiałów, z których tworzy się deski tarasowe. Jego trwałość i łatwość w utrzymaniu sprawiają, że nie ma sobie równych, a piękny wygląd tylko potwierdza słuszność jego wyboru.