Nowoczesność i ekonomiczność w połączeniu z doskonałą izolacją akustyczną to główne korzyści domów z keramzyty. Coraz częściej właśnie w takiej technologii budownictwa wybierane są przez inwestorów i doceniane przez inżynierów. Jakie zalety kryją w sobie bloczki betonowe? Odpowiedź znaleźć można już poniżej.

O istocie keramzytu słów kilka

Choć nazwa keramzyt brzmi dość egzotycznie, to nic innego, jak lekkie kruszywo budowlane, powstające przez wypalanie z gliny ilastej w piecach obrotowych w temperaturze bliskiej 1200 stopni C. To materiał o wielu różnorodnych funkcjonalnościach: bez zapachowy, obojętny na działanie chemiczne, odporny na zawilgocenie, pleśń, grzyby, a nawet owady czy gryzonie. Świetnie chroni przed utratą ciepła, nie tracąc swoich właściwości nawet podczas srogich mrozów. Doskonale sprawdza się podczas regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń, zachowując świetną termoizolacyjność.

O szerokim zastosowaniu keramzytu

Za łatwy montaż elementów keramzytowych odpowiada system leca blok. Dzięki jego zastosowaniu, z powodzeniem poradzić można sobie z szybkim wybudowaniem ścian, elementów stropowych, a nawet płyt dachowych. Keramzyt swoje zastosowanie znajdzie również w dziedzinie krycia gruntów wokół roślinności przydomowej, sprawdzi się jako element wykorzystywany w oczyszczalni ścieków, drenażu, a także w geotechnice. Jego uniwersalność stanowi podstawę zadowolenia z wyboru.

Bardzo pożądane domy z keramzytu

Inwestor, któremu zależy na szybkiej i efektywnej budowie wymarzonego domu, decydując się na budowę z użyciem bloczków betonowych, oszczędzi wiele czasu. Technologia keramzytowa sprawi bowiem, że dom o powierzchni 120 m kw powstanie już nawet… w 3 miesiące. Najszybsze realizacje zaś sięgają nawet 8 tygodni!

Domy z keramzytu to oszczędność finansowa i eksploatacyjna. Nowoczesne bloczki z prefabrykatów wygrywają z tradycyjnymi metodami budowlanymi, tworząc konstrukcje z niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, stąd też wymagana jest cieńsza warstwa izolacji termicznej niż w przypadku domów powstających przy użyciu silikatów czy betonu komórkowego.

Domy z keramzytu – wybór nowoczesny i zdrowy

Gwarancja dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach wewnątrz domu to jedna z wielu korzyści budowania przy użyciu prefabrykatów. Te są nie tylko naturalnie gładkie i oszlifowane, ale pozwalają również na naniesienie farb czy bezproblemowe tapetowanie. Inwestor korzystający z zalet technologii keramzytowej nie musi stosować tynków wewnętrznych, omija go też uporczywe suszenie ścian. Co ważne, z keramzytu powstaną nie tylko ściany wewnętrzne, ale i konstrukcyjne, działowe czy stropy. Bloczki betonowe są ponadto niezwykle elastyczne i stworzyć z nich można zarówno łuki, skosy, otwory, jak i elementy wypukłe czy zaokrąglone. Szybkość i efektywność pracy to główne zalety wykorzystania nowoczesnych technologii w budownictwie.

Domy z keramzytu stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem także w Polsce. Warto dobrze zastanowić się nad ich wyborem i korzyściami związanymi z pozytywną decyzją. To inwestycja w satysfakcjonującą przyszłość.

Artykuł poleca firma Uciechowski.