Stosujemy różnego rodzaju materiały do przykrycia swoich domów, przed opadami deszczu czy śniegu. Woda, która spada na nasze dachy potrafi dostać się najmniejszą szczeliną do wnętrza.

Zabezpieczenie dachu przed wilgocią

Nasze dachy od wewnątrz są zabezpieczone foliami dachowymi. Często w naszym budownictwie poddasza wykorzystane są do zamieszkania, z tego względu dach musi być solidnie zabezpieczony. Folie te nie tylko zabezpieczają dach przed dostaniem się deszczu do wnętrza, lecz także odprowadzają skroploną parę z poddasza. Folie te możemy używać pod wszelkiego rodzaju przykrycia dachowe.

Nieszczelny dach

Bardzo modne jest przykrycie dachu papą, którą mocujemy na wcześniej przygotowaną płaszczyznę dachu z łączonych desek bądź płyt OSB lub sklejki. Papę kładziemy na zakład tak, aby woda spływała po dachu i nie przedostała się do środka. Papę możemy stosować na wszelkiego rodzaju dachach, stromych i płaskich.

Na rynku dostępna jest jeszcze papa termozgrzewalna. Papa termozgrzewalna posiada swoje wady i zalety. Przykryty nia dach jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie dosyć ciężki – z tego względu musi mieć solidne podłoże, gdyż ciężar dachu z papą wynosi 15-16 kg. Co więcej, pamiętajmy, że papa nie jest ostatnim elementem pokrycia. Kładziemy jeszcze blachę bądź dachówkę albo łupek, które dodatkowo mają swoją wagę.

Papę zgrzewalną mocujemy z poszyciem dachu za pomocą nagrzewnicy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]