Zarówno budowanie swojego domu od postaw, jak i podejmowanie się jedynie renowacji domu czy mieszkania wymaga podjęcia wielu trudnych decyzji. Do jednych z ważniejszych wyborów należy konieczność zdecydowania się na model drzwi wejściowych. Dlaczego nie jest to łatwe zadanie? Ponieważ drzwi zewnętrzne powinny być nie tylko ładne, ale i solidne, czyli dobrze wykonane. Sprawdź, z jakich materiałów powstają najtrwalsze drzwi.

Kiedy solidne wykonanie drzwi ma znaczenie?

Kiedy planujemy zakup nowych drzwi, to niezbędne, byśmy ustalili, jakich tak naprawdę drzwi poszukujemy, tj. – jakie są nasze wymagania względem takiego produktu. Nie każde drzwi są dobre do mieszkań, podobnie jak nie wszystkie modele są idealnym rozwiązaniem w przypadku domów. Najważniejsze, byśmy dokładnie wiedzieli, jakie są nasze preferencje i jakie drzwi są odpowiednie do specyfiki naszego lokum. Niemniej wydaje się, że wybrane cechy drzwi są ważne niezależnie od tych kwestii – uważa przedstawiciel dystrybutora drzwi wejściowych Pendragon.

O jakich cechach mowa? Przede wszystkim o solidności drzwi zewnętrznych. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu wytrzymałe drzwi są dla nas zazwyczaj niezwykle ważne. Wynika to z kilku przyczyn. Jedną z nich jest potrzeba czucia się bezpiecznie w swoim domu. Solidnie wykonane drzwi skutecznie opóźnią czynności podejmowane przez włamywaczy, których celem będzie dostanie się do wnętrza naszej nieruchomości. W związku z tym powalą nam one na szybką reakcję, jeśli usłyszymy niepokojące nas odgłosy z zewnątrz. Poza tym trudność w przedostaniu się do wnętrza domu czy mieszkania może zniechęcić włamywaczy do kontynuowania podjętych przez siebie czynności.

Solidne drzwi wejściowe dają nam też gwarancję, że będą nam służyć przez lata. Stawiając na produkty wątpliwej jakości, z dużym prawdopodobieństwem stracimy na takiej decyzji. Jeśli kupione przez nas drzwi ulegną trwałemu uszkodzeniu w bardzo krótkim czasie od zakupu, będziemy zmuszeni kupić kolejne, co byłoby bardzo nieekonomiczne. Poza tym solidne drzwi bardzo często łączą się z wysoką estetyką. Dobrą jakość zazwyczaj rozpoznaje się na pierwszy rzut oka.

Drzwi wejściowe – drewniane, aluminiowe, z PVC czy stalowe?

Drzwi wejściowe powinny być więc solidne – jest to ważne niemal dla każdego klienta sklepów z asortymentem tego typu. Jednak które produkty można uznać za wyjątkowo trwałe? Z jakich materiałów powinny powstawać solidne drzwi? Do wyboru mamy cztery opcje, przy czym każda z nich wiążę się z czerpaniem konkretnych korzyści.

Od lat dużą popularnością cieszą się drzwi drewniane. Ich cechą charakterystyczną jest zachwycający design: praca z drewnem pozwala na puszczenie wodzy fantazji i wykonanie najrozmaitszych zdobień. Pomimo szczególnej estetyki drewniane drzwi wejściowe kojarzone są też z jedną wadą – podatnością na negatywy wpływ warunków atmosferycznych. Jeszcze kilka lat temu zasadne było twierdzenie, że drzwi z drewna mają tendencję do wykrzywiania się, zmieniania swojej formy, na przykład pod wpływem wysokiej temperatury. Jednak współczesne doświadczenie producentów drzwi pozwala im na poradzenie sobie z takim problemem i tworzenie naprawdę solidnych drzwi.

Podobnie jest z drzwiami z PVC i drzwiami z aluminium – o ich dobrej jakości przesądza rzetelność producenta, który czuwa nad tym, by jego drzwi mogły być uznane za prawdziwie wytrzymałe. Ich dodatkową zaletą jest dostępność w rozmaitych wzorach i stosunkowo niska cena. Chociaż jeśli chodzi o solidne wykonanie, to jest ono zazwyczaj łączone z drzwiami stalowymi. To właśnie przede wszystkim stal kojarzona jest z trwałością. Najlepiej, jeśli drzwi z niej wyprodukowane są dodatkowo pokryte warstwą cynku i specjalną okleiną, które zabezpieczają gotowy produkt przed korozją. Istotne jest też to, że drzwi stalowe bardzo długo wyglądają jak nowe – między innymi to potwierdza ich solidne wykonanie.

Rate this post