Inwestując w produkty Gerda, bez wątpienia inwestujesz w swoje bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania. Zamki Gerda nie tylko bowiem są odporne na działania włamywaczy, ale i czasu. Jednakże zabrudzenia przenoszone przez klucz, a także niewłaściwa konserwacja zamka, może prowadzić do jego uszkodzenia. Jak wymienić zamek do drzwi Gerda?

Kiedy konieczna jest wymiana zamka do drzwi Gerda?

 Zamki nawierzchniowe marki Gerda najczęściej posiadają wymienną wkładkę. To ułatwia usunięcie najczęstszych awarii typu:

  • zacinanie się klucza,
  • problem z otwarciem drzwi.

Wystarczy bowiem wymienić wkładkę, by zamek znów funkcjonował bez zarzutu.

Co w sytuacji, kiedy zgubimy klucze, bądź potrzebujemy wymienić te dotąd używane? Również wystarczy wymienić wkładkę. Praktycznie każdy zamek do drzwi Gerda posiada łatwą w wymianie wkładkę. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym wymierzeniu odległości od środka zabezpieczenia aż do jej wylotu. Jeśli wkładka nie będzie pasować, to stracisz pieniądze (nie zwrócisz jej do sklepu) i kolejny dzień pozostaniesz bez sprawnego zamka w drzwiach. Dlatego czasem korzystniejszym rozwiązaniem jest pomoc fachowca. Pogotowie ślusarskie szybko i właściwie dopasuje zamek do Twoich drzwi.

Czasem potrzebna jest wymiana całego mechanizmu – co wtedy?

Jeśli szukasz najlepszego zamka do drzwi, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim domownikom, to zerknij na najnowszego typu zamki nawierzchniowe. Z odpowiednią ilością rygli, lub specjalną nakładką najlepiej spełnią swoje zadanie. Zamek nawierzchniowy warto co jakiś czas wymienić na nowszy. Włamywacze bowiem również szukają sposobów na zamki nawierzchniowe antywłamaniowe i może się okazać, że te starszego typu nie stanowią dla nich już większej przeszkody. Dlatego warto śledzić nowości, a także weryfikować czy posiadany zamek w drzwiach, odznacza się wciąż solidną konstrukcją.

Zamek do drzwi Gerda konieczny będzie do wymiany, jeśli przy próbie sforsowania go, włamywacz uszkodził drzwi. Jeśli nowszy typ zamka nie pasuje do otworu w drzwiach, to o pomoc poproś ślusarza. Możesz bowiem natrafić na poważne komplikacje przy samodzielnej wymianie. 

Z pewnością w swoim mieście znajdziesz pogotowie ślusarskie, które specjalizuje się w wymianie zamków do drzwi Gerda. Jeśli nie jesteś pewny, czy w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wymiana tylko wkładki czy całego mechanizmu, bądź niekoniecznie wiesz, który zamek do drzwi Gerda wybrać, to ślusarz zapewni Ci również w tym zakresie profesjonalne doradztwo.

[avg] ([per]) [total] vote[s]