Podjęliśmy decyzję o kupnie nowego wymarzonego mieszkania lub domu. Czeka nas teraz bardzo dużo trudnych decyzji. Musimy się zastanowić czy wystarczy nam funduszy aby zrealizować pomysły dotyczące budowy, wyposażenia i wystroju.

Na szczęście w wolnych chwilach możemy oddać się planowaniu, jak będą wyglądać nasze nowe „cztery kąty”. Planujemy jak umeblowane będą poszczególne pokoje, wybieramy szafki do kuchni, projektujemy łazienkę, zastanawiamy się nad dodatkami. Przeglądamy setki, jeśli nie tysiące dostępnych w Internecie zdjęć, starając się znaleźć coś, co z jednej strony będzie praktyczne i funkcjonalne, a z drugiej nada naszemu domowi niepowtarzalny, oryginalny charakter.

W salonach sprzedaży możemy znaleźć większość typowych rozwiązań do naszego domu. Są to zazwyczaj rzeczy praktyczne, sprawdzone – w końcu przetestowane przez wiele osób przed nami. Z drugiej strony przeglądając te powtarzające się w każdym sklepie materiały dostajemy zawrotu głowy. Jak to możliwe, że w tak wielkim świecie ogromnych możliwości za każdym rogiem spotykamy te same płytki ceramiczne, te same blaty kuchenne, te same szafki z umywalkami itd.? Oczywiście szukając czegoś w rozsądnej cenie małe mamy szanse na oryginalność.

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce! Kupić materiał, który pasuje nam kolorystycznie, wytrzymałościowo oraz finansowo i…. pociąć go wodą. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w cięciu strumieniem wody. Jest to metoda bardzo dokładna, która nie odkształca materiałów a co najważniejsze można nią pociąć prawie wszystko w dowolnym kształcie.

W pogoni za oryginalnością

Profesjonalna firma zajmująca się cięciem wodą pomoże przygotować projekt naszego pomysłu, wykona bezpłatne próbki cięcia abyśmy nie oddawali całego materiału w ciemno. A ograniczeniem możliwości jest tylko nasza wyobraźnia.

Możemy wyciąć w stali niesamowitą bramę wjazdową. Modne są obecnie elementy miedziane a w miedzi tnie się szybko i bezproblemowo. Wytniemy awangardowe kształty blatów z marmury, granitu czy konglomeratu. Płytki ceramiczne – możemy zastosować je w łazience, kuchni oraz na tarasie. Wprawdzie mozaikę można kupić gotową, ale gdzie tu jednak oryginalność? Możemy również uciec się do domowych sposobów. Każdy z nas ma młotek, a betonowa wylewka doskonale nadaje się na prowizoryczny warsztat pracy. Korzystając z siły własnych mięśni i kupionych wcześniej płytek zabieramy się do pracy. Kilkanaście uderzeń i być może uzyskamy odłamki, z których uda nam się ułożyć wymarzony wzór. Mając wycięte płytki, pozostaje już tylko położyć je w wybranym miejscu i cieszyć się niepowtarzalnym widokiem, którego na pewno nie zobaczymy u żadnego z sąsiadów czy znajomych.

Źródło: MetConcept – Cięcie płytek

[avg] ([per]) [total] vote[s]