Gruz na budowie towarzyszy remontom i stawianiu nowych budynków. Bardzo duże jego ilości stanowią niestety problem. Nie tylko nie sposób składować ich w koszach, ale też nie wolno tego robić. Prędzej czy później zalegające góry cegieł i odpadków trzeba też wywieźć. Jak przechowywać gruz i gdzie po zakończeniu budowy go przetransportować? Podpowiadamy!

Co zrobić z zalegającymi na placu budowy odpadami?

Zalegający gruz na budowie, a więc wszelkiego typu cegły, pustaki, pozostałości po płytkach ceramicznych i tynki  – trzeba w końcu usunąć. Nie wolno dopuścić do tego, by odpady budowlane zbyt długo zalegały na posesji, bo takie zaniedbanie może zostać ukarane mandatem. Ponadto, gruzu nie należy wyrzucać do zwykłych kontenerów, czyli koszy przeznaczonych na odpady komunalne. Gruz w niewielkich ilościach można przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Do większych skupisk odpadów korzystniej zamówić firmę, która świadczy usługi jego wywozu.

Samodzielne próby pozbycia się odpadów poremontowych są bardzo czasochłonne. Jeśli nie masz odpowiedniego samochodu, który poradziłby sobie z takim zadaniem, jesteś wręcz zmuszony skorzystać z pomocy profesjonalistów. Miej jednak na uwadze, że dzięki nim wszystkie zaplanowane prace nabiorą tempa. A odpady będą wówczas wywożone na bieżąco i zgodnie z Twoimi potrzebami.

Jak działają firmy zajmujące się wywozem gruzu z budowy i oferują?

Zamówienie kontenera jest rozwiązaniem wygodnym i ekonomicznym. Jako właściciel remontowanego lub budowanego domu, nie musisz martwić się wówczas o przewóz nawet sporej ilości odpadów. Poza tym kontener możesz odpowiednio wcześniej wynająć i to właśnie w nim składować powstające na bieżąco odpady.Świadczymy usługi kontenerowego wywozu gruzu, odpadów budowlanych i odpadów poremontowych. W pracy wykorzystujemy specjalne pojemniki przystosowane do składowania i przewozu konkretnych materiałów. Oferujemy nie tylko sam wywóz gruzu, ale również możliwość wynajęcia jednego z naszych kontenerów. Nasi klienci mogą też skorzystać z pojemników do utylizacji mebli i innych wielogabarytowych przedmiotów – podkreśla właściciel firmy SAWO Gruz.

Zazwyczaj oferta takiej firmy daje możliwość wykorzystania pojemników różnej wielkości. Poza tym, jako jej klient masz świadomość, że wszystkie odpady budowlane trafią do miejsca legalnej utylizacji, a większość z nich będzie przetworzona. Przykładem niech będzie gruz betonowy, który na miejscu się rozdrabnia, a następnie wykorzystuje jako kruszywo budowlane będące podłożem dróg oraz parkingów.

Rate this post