Uszczelnienie rynien to bardzo ważna, a zarazem łatwa sprawa. Nie można jej zaniedbać. Zadbaj o to, aby twoje rynny były szczelne i nie przeciekały.

Usterki

Na usterki wpływają najbardziej temperatury. W chwili, gdy przychodzi lato to ostatnio dzwonek do naprawy. Wysokie temperatury powodują deformacje części łączących. Uszczelki przestają być już szczelne. Rynny nie przetrwają bez naprawy okresu, których ich czeka. Jesień oraz zima to pory roku w których pojawiają się największe zagrożenia dla kilkuletnich rynien. Mróz, lód, deszcz, śnieg. To wystarczy, aby rynna przestała pełnić funkcje ochronne przy zniszczonych uszczelkach. Woda zacznie spływać po ścianie naszego domu. Stworzą się zabrudzenia, pęknięcia a w konsekwencji pleśń i grzyby. Uniknij tego. To wszystko może wpłynąć na obniżenie własności termoizolacyjnych. Groźna może okazać się także podmoknięcie fundamentów. Aby uniknąć tych wszystkich przykrości trzeba naprawić elementy, które są narażone na deformacje.

Zbadanie stanu rynny

Zbadaj swoją rynnę w celu zobaczenie miejsc, które są nieszczelne. Wlew wodę do rynny i przypatrz się gdzie przecieka. Gdy znajdą się takie miejsca zainwestuje w środki uszczelniające taki jak na przykład Tytan kauczuk. Proponowany przez nas produkt jest bardzo skuteczny a zarazem prosty w użyciu. Niezależnie od tego czy panują suche czy mokre warunki możesz go używać. Zadbaj też o to, aby materiał nie odróżniał się od rynny. Barwa jest istotna, gdyż po użyciu materiału malowanie jest niewskazane. Pamiętaj, aby uszczelniacz był odporny na promienie UV oraz czynniki atmosferyczne. Na rynku są dostępne cztery barwy: czarny, bezbarwny, brązowy oraz biały. Tytan kauczuk ma 2 letnią gwarancje. Dbaj o rynny.

Oceń post