Technologia Smart Slide to nowoczesny sposób konstrukcji drzwi tarasowych. Charakteryzuje ją kilka cech, które przekonują coraz większą liczbę klientów, że jest to doskonałe rozwiązanie. Co warto wiedzieć o samej technologii i drzwiach Smart Slide?

Technologia Smart Slide – charakterystyka

Technologia Smart Slide to niezawodność w działaniu drzwi tarasowych oraz łatwość ich obsługi. Są coraz chętniej wybierane przez klientów zamiast standardowych rozwieranych drzwi. Szczególnie, że charakteryzuje je przystępna cena, piękny design i możliwość tworzenia wspaniałych przeszkleń tarasowych. Technologia Smart Slide opiera się na specjalnie zaprojektowanych pod te drzwi profili, które mogą być 2- bądź 4-kwaterowe. System charakteryzuje wyjątkowy, skandynawski design. Posiada stałą, nieotwieraną część umieszczoną w wąskich ramach, dzięki czemu możemy zyskać bardzo dużą powierzchnię przeszklenia. Technologia Smart Slide świetnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach, biurach, hotelach, budynkach użyteczności publicznej czy innych obiektach komercyjnych. Drzwi tarasowe w tej technologii wyposażone są w klamkę, a także w wózki gładko prowadzące skrzydło. Stąd też obsługa takich drzwi jest bardzo prosta, łatwa i nie wymaga użycia specjalnej siły. W momencie przekręcenia klamki w górę, skrzydło automatycznie odsuwa się od ramy, co umożliwia jego przesunięcie w bok. W celu zamknięcia, skrzydło przesuwamy z powrotem, a klamkę przekręcamy w drugą stronę, czyli w dół. Mechanizm wbudowany w ten system zapewnia wysoką szczelność i ogranicza straty ciepła.

Pozostałe zalety technologii Smart Slide

Poza wyżej opisanymi już cechami, technologia Smart Slide charakteryzuje się też innymi zaletami, które sprawiają, że wybór takich drzwi to strzał w dziesiątkę. Drzwi tarasowe w tej technologii mają bardzo dobre właściwości techniczne i są wytrzymałe. Charakteryzuje je szczelność i stabilność. Dzięki technologii możliwe jest projektowanie dużych konstrukcji, ale jednocześnie – oszczędność miejsca. Drzwi tarasowe można zakupić w dowolnym kolorze, przez co świetnie wkomponują się ze stylem mieszkania czy domu. Drzwi najwyższej jakości w tej technologii możemy zakupić chociażby w firmie Aluwood.

Dodatkowo, nowoczesna konstrukcja drzwi tarasowych w technologii Smart Slide jest bardzo odporna na wiatr. Dzięki uszczelkom obwodowym skrzydła, w które zostały wyposażone, drzwi są wodoszczelne i nie przepuszczają powietrza.

[avg] ([per]) [total] vote[s]