Skuwanie posadzek betonowych w pierwszej kolejności kojarzy nam się z pracami remontowymi i jest to oczywiście skojarzenie słuszne. Chodzi nie tylko o prace przy odświeżaniu domowych i usługowych wnętrz, by prezentowały się lepiej, ale także prace przy przebudowach, zmianach w instalacjach i podobnych. Najbardziej eksploatowane są betonowe posadzki przemysłowe. To przy nich często konieczne jest przeprowadzanie napraw, bo choć ich budowie – od projektu po wykonanie – fachowcy poświęcają szczególnie dużo uwagi, nie są niezniszczalne. Przy naprawie posadzek betonowych bardzo często nie obejdzie się bez skuwania, często skuwania sporych powierzchni.

Skuwanie posadzek betonowych młotem udarowym    

Do skuwania posadzek betonowych – a także do wielu innych ciężkich prac – wykorzystuje się dziś zaawansowane młoty udarowe. Na rynku dostępnych jest dziś mnóstwo młotów udarowych różnych producentów; niektóre przeznaczone są do pracy typowo w pionie, inne w poziomie, narzędzia współpracują z różnymi dłutami, nasadkami, uchwytami i dodatkowymi, kompatybilnymi elementami. Nie ma więc jednej odpowiedzi na pytanie, jaki młot najlepiej się sprawdzi przy skuwaniu posadzki betonowej, bo wszystko zależy od producenta, modelu. Jeśli planujemy zakup sprzętu, który sprawdzi się typowo przy skuwaniu betonowych posadzek lub typowo przy skuwaniu innych powierzchni, najlepiej swój wybór skonsultować ze specjalistą z firmy, która zajmuje się sprzedażą narzędzi budowlanych. Nie inaczej, jeśli chcemy zlecić jakiejś firmie skucie betonowej posadzki – wybierzmy fachowców, którzy mają doświadczenie i dysponują odpowiednim sprzętem.

Odpowiednie narzędzia – podstawa do sukcesu

Usługa skuwania betonowej posadzki odbywa się oczywiście w kilku etapach – od właściwego przygotowania i zabezpieczenia powierzchni i przestrzeni wokół, by nic niepotrzebnie nie uległo zniszczeniu, po wywóz powstałego gruzu we właściwe miejsce. Podstawą sukcesu wykonania usługi w sposób zadowalający klienta jest przy tym zawsze wykorzystanie właściwego narzędzia, dzięki któremu prace przebiegną sprawnie. Jak mówi nam przedstawiciel firmy BUDOHIT z Katowic, obecnie na rynku jednymi z najpopularniejszych narzędzi do prac ciężkich są narzędzia Makita i Hitachi, nie tylko młoty udarowe, ale też młoty kujące, czy młotowiertarki. Przykładem narzędzia o najwyższej w klasie sile udaru 42 J jest Hitachi H70SA – to młot wyburzeniowy z liczbą udarów 1400 uderzeń na minutę o mocy 1240 W. Młot z trwałym i wydajnym silnikiem odpornym na przeciążenia wyposażony jest w antywibracyjny system rękojeści. To maszyna przeznaczona do ciężkich prac w pionie – sprawdzi się więc bez wątpienia przy skuwaniu betonowych posadzek.

[avg] ([per]) [total] vote[s]