Basen w domu kojarzy się z luksusem. Samo zbudowanie basenu to nie wszystko. Trzeba zadbać o odpowiednią i skuteczną izolacje. Na czym polega izolacja basenu?

Izolacja basenu: ekofolia wysokociśnieniowa

Stosuje się ją, jeśli niecka jest pokryta okładziną ceramiczną. Polecamy ekofolię IZOHAN dwuskładnikową. Składa się ze zmodyfikowanej mieszanki cementowej oraz wodnej dyspersji tworzyw sztucznych. W jej składzie nie znajdziemy rozpuszczalników. Jest odporna na środki chemiczne, benzynę oraz na promieniowanie UV. Jej cechą charakterystyczną jest elastyczność. Ekofolię wysokociśnieniową stosuje się nie tylko do izolacji basenów, lecz także tarasów. Innym zastosowaniem jest hamowanie procesu karbonatyzacji betonu. Nie blokuje odparowywania wody. Na rynku dostępne są opakowania ekofolii wysokociśnieniowej w następujących ilościach: 15 kg + 9 oraz 25 kg + 15. Cena jest dość wysoka, ale warto zainwestować. Produkt daje nam gwarancję szczelności basenu. Dzięki elastyczności doskonale radzi sobie z wszelkimi pęknięciami i tworzy świetną izolacje. Grubość ilolacji powinna wynosić 3 mm. Charakteryzuję ją wytrzymałość na wysokie ciśnienie (70 m H20). Do niecki zastosuj technologię monolitycznej.

Izolacja niewielkich basenów

Wiadomo, że nie każdy basen chcemy okrywać okładziną ceramiczną. Jeżeli chcemy dokonać izolacji niewielkiego oczka wodnego, nie musimy kupować ekofolii wysokociśnieniowej. Najlepszym rozwiązaniem w izolacji są farby przeciwwodne. Taka farba zabezpiecza przed wilgocią. Jest bardzo skuteczna na powierzchnie szczególnie narażone na grzyby, pleśń czy wykwity solne. Pamiętaj o tym, aby płaszczyzna do pomalowania była równa. Jeśli tak nie jest, zastosuj zaprawę wyrównującą PCC. Nie zapomnij także o próbie szczelności. To bardzo ważne. Po wyrównaniu możesz malować. Nałóż dwie warstwy z 24 h przerwą pomiędzy malowaniami.