Masz problem z przeciekającym tarasem? Jeżeli tak, należy zadbać o dobrą hydroizolację. Najskuteczniejszym materiałem z pewnością jest ekofolia wysokociśnieniowa. Przedstawiamy wskazówki, jaka jest najlepsza hydroizolacja tarasu.

Ekofolia wysokociśnieniowa

Jej cechy charakterystyczne to wodoszczelność, przyczepność oraz elastyczność. Te parametry są najistotniejsze przy hydroizolacji nie tylko tarasów, lecz także basenów. Bogatą ofertę ekofolii wysokociśnieniowej zapewnia firma IZOHAN, działająca już od 20 lat, której wysokiej jakości produkty są bardzo popularne na rynku. Ekofolia jest dwuskładnikowa. Cechują ją paraprzepuszczalność, wysoka wodoszczelność (odporność na wodę pod ciśnieniem 0,7 MPa), przyczepność do betonu (2,05 MPa) oraz wydłużenie przy zrywaniu (78 %). Polecamy produkt IZOHAN szczelny taras. Dostępny jest w zestawie 32 kg, tj. 24 kg proszku i 8kg wodnej dyspersji polimerów. Świetnie zabezpiecza najniższe warstwy tarasów. Migracja wilgoci staje się niemożliwa. Elastyczność pozwala na kompensacje ruchów podłoża, które są wywoływane przez odkształcenia termiczne. Warstw tarasu do izolacji jest bardzo dużo: płyta nośna, paraizolacja, termoizolacja, warstwa dociskowa, izolacja wodoszczelna oraz górne warstwy wykończeniowe. Zaletą ekofolii wysokociśnieniowej jest pochodzenie mineralne. Dzięki temu można położyć okładzinę ceramiczną na płaszczyznę izolacyjną. Trzeba jednak stosować kleje wysokoplastyczne.

Izolacja wodoszczelna

Na matowe oraz wilgotne podłoże należy nanieść warstwę za pomocą pędzla. Powinna być cienka oraz kontaktowa. Po jej nałożeniu powinno się odczekać ok. 3–4 godzin, aż do wyschnięcia. Następnie musisz położyć tak zwaną warstwę właściwą. Powinna mieć 2 mm grubości. Zużyjesz 3,0 kg/m2. Oprócz pędzla możesz używać pacy stalowych. Zadbaj w szczególności o złącza części pionowych. To bardzo ważne. Na narożniki należy wtopić taśmy uszczelniające.

Rate this post