Rolety zewnętrzne powinny spełniać przede wszystkim funkcję ochronną. Mają za zadanie chronić nie tylko przed ewentualnymi włamaniami, ale także stanowić ochronę przed warunkami atmosferycznymi takimi jak słońce, wiatr, deszcz czy śnieg. Mimo roli jaką mają pełnić rolety zewnętrzne, zapewne nierzadko padło pytanie: czy jest to wygoda czy też zbędny wydatek?

Kiedy temperatura za oknem przekracza granicę 30 stopni Celsjusza, wówczas rolety świetnie się sprawdzą. Dzięki nim bowiem pomieszczenia nie ulegną nadmiernemu nagrzaniu. Warto wiedzieć, że rolety zewnętrzne stanowić mogą także ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni ultrafioletowych oraz opadów atmosferycznych. Jednak rolety sprawdzą się nie tylko latem, ale również i zimą, kiedy to pozwalają na zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu, poprawiając jego bilans energetyczny.

Na tym jednak nie koniec zalet jakie oferują rolety zewnętrzne. W tym miejscu wspomnieć należy o izolacji akustycznej. Doskonale obniżają one poziom hałasu w pomieszczeniach. Co więcej, rolety pozwalają na zachowanie prywatności, a to z kolei przekłada się na poczucie bezpieczeństwa. Będąc w temacie związanym z bezpieczeństwem, wspomnieć należy, że wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych stanowią dla włamywacza swego rodzaju barierę opóźniającą czas dotarcia do wnętrza budynku. Nie oznacza to, że są roletami antywłamaniowymi. Takie jednak również są dostępne na rynku. Charakteryzują się odpowiednio wzmocnioną konstrukcją. Muszą być ponadto starannie i solidnie zamontowane. W przeciwnym razie nie będą się w pełni sprawdzać.

Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone w napędy ręczne bądź też elektryczne. Mogą być ponadto zdalnie sterowane, posiadać czasowy programator, czujnik zmierzchu czy też czujnik pozwalający na stosowną reakcję w przypadku wiatru.

Ostatni już aspekt przemawiający za zakupem rolet zewnętrznych to względy estetyczne. Odpowiednio dobrane z pewnością korzystnie wpłyną na wygląd całego budynku. Warto wiedzieć, że obecnie istnieje możliwość wyboru rolet w standardowych kolorach, wybór paść może również na rolety lakierowane proszkowo. Wszystko po to, aby odpowiednio komponowały się z elewacją.

Różnego rodzaju rolety zewnętrzne posiada w swojej ofercie Makra 2. To rodzinna firma, która powstała na początku lat 80. ubiegłego stulecia. Od tego czasu zajmuje się systemami zabezpieczeń. Makra 2 swoim klientom, poza wysokiej jakości roletami zewnętrznymi, proponuje drzwi, okna, bramy, sejfy, systemy zabezpieczeń, żaluzje, parapety, a także okucia budowlane. W ramach usług świadczonych przez firmę istnieje możliwość montażu zakupionych produktów.

Na pytanie czy rolety zewnętrzne to wygoda czy też niepotrzebny wydatek, każdy powinien odpowiedzieć indywidualnie. Dla znaczącej grupy osób to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie, pozwalające nie tylko na zachowanie bezpieczeństwa, ale także prywatności. Co więcej, to także termoizolacja. Dzięki odpowiedniej konstrukcji rolety skutecznie chronić mogą bez ewentualnych strat ciepła, a także stanowić ochronę przed nagrzaniem się pomieszczenia latem.