Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element każdego domu i mieszkania. To one zapewniają nam intymność podczas korzystania z łazienki, zapewniają prywatność i ciszę podczas przebywania w swoim pokoju, odgradzają od zapachów rozprzestrzeniających się np. podczas gotowania w kuchni.

Wybór drzwi wewnętrznych nie powinien być decyzją pochopną. Oczywiście najważniejsza jest ich funkcjonalność, jednak estetyka nie pozostaje bez znaczenia, stanowią one bowiem istotny i rzucający się w oczy element wystroju wnętrza – zwraca uwagę nasz rozmówca z Europejskiej Grupy Zakupowej. Dzisiejszy rynek obfituje w szeroki wybór drzwi zarówno pod względem materiałów wykorzystanych do budowy, wzornictwa i samej konstrukcji.

Tradycyjne drzwi wewnętrzne rozwieralne

Do najczęściej wybieranych drzwi wewnętrznych należą tradycyjne drzwi skrzydłowe rozwieralne, nazywane też uchylnymi. Mogą być zbudowane z jednego lub dwóch skrzydeł, które otwierają się przez obrót na zawiasach względem osi pionowej skrzydła, przez jego boczną krawędź (prawą lub lewą). Tego typu drzwi wewnętrzne uchodzą za najwygodniejsze, pod warunkiem jednak, że dysponujemy wystarczającą przestrzenią dla ruchu skrzydła.

Dyskretne drzwi przesuwne

W tych pomieszczeniach, gdzie ze względu na niewielką lub ograniczoną przestrzeń brak miejsca na wahadłowy ruch skrzydła, doskonale sprawdzają się drzwi przesuwne. Skrzydło tego rodzaju drzwi przesuwa się po szynie wzdłuż ściany, dzięki czemu otwarte skrzydło nachodzi równolegle na ścianę lub chowa się w jej wnętrzu.

Drzwi łamane albo harmonijkowe

Stanowią rozwiązanie pokrewne drzwiom przesuwnym, ponieważ również wykorzystują ruch po szynie. Różnica polega na tym, że ich skrzydła nie są zbudowane z pełnego płyty, która przesuwa się w całości, ale kilku wąskich elementów połączonych między sobą zawiasami. Podczas otwierania drzwi tego typu składają się wielokrotnie, przypominając właśnie harmonijkę.

Jeśli w dalszym ciągu nie możesz zdecydować się, jaki rodzaj drzwi najlepiej sprawdzi się we wnętrzu twojego mieszkania, warto porozmawiać z fachowcem, który z pewnością udzieli ci profesjonalnej porady.

[avg] ([per]) [total] vote[s]