Tradycja oraz nowoczesność – te dwie cechy dobrze charakteryzują drzwi wykonane ze szkła. Dzięki nim możemy kształtować przestrzeń, dlatego coraz chętniej wykorzystywane są nie tylko w domach, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

Szklane drzwi ozdobą każdego domu

Mieszkanie jest bardzo ważnym miejscem dla rodziny, dlatego jego właściciele starają się je upiększyć na wszelkie możliwe sposoby i często decydują się na zakup nowoczesnych elementów, takich jak szklane schody, balustrady, panele do kuchni i łazienki, a także drzwi. Robią one duże wrażenie dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi.

Wygoda i oszczędność miejsca

Drzwi szklane występują w kilku formach. Dużą estetykę, piękno oraz jasność wnoszą do wnętrza drzwi przesuwne. Nie zabierają one dużo miejsca, ponieważ są w stanie wkomponować się praktycznie wszędzie. Idealnie pasują do niewielkich pomieszczeń np. łazienki lub szafy. Podczas otwierania wsuwają się one do ściany lub kasety, dzięki czemu nie zajmują miejsca, co jest wadą zwykłych ciężkich drzwi drewnianych lub stalowych. Jest to również powód, aby instalować je w pomieszczeniach biurowych, gdzie w naturalny sposób oddzielają od siebie poszczególne stanowiska pracy. W domu dobrze też sprawdzą się w kabinie prysznicowej. Takie rozwiązanie oszczędza dużo miejsca w łazience, które akurat w tym pomieszczeniu jest na wagę złota.

Otwieranie i zamykanie bez hałasu

Innym przykładem szklanych drzwi są drzwi wahadłowe. Wygodne i praktyczne drzwi otwierają się w dowolnym kierunku poprzez pchnięcie lub pociągnięcie za pionowy uchwyt wykonany ze szkła lub metalu. Są one stosowane w miejscach, w których trzeba oddzielić od siebie dwa pomieszczenia nie utrudniając przy tym przemieszczania się między nimi – restauracjach, pubach, salonach, szpitalach, sklepach, przymierzalniach lub wejściach do galerii handlowych. Ten rodzaj drzwi również nie przysparza hałasu, a dzięki tzw. samozamykaczowi znajdującemu się w podłodze, zamykają się bez potrzeby ustawiania ich do pierwotnego położenia.

Niektórzy producenci oferują również wykonanie szkła, które będzie dopasowane do każdego rodzaju futryn. Dzięki czemu z łatwością można w swoim domu dokonać pozytywnej zmiany wpuszczając do niego trochę jasności – twierdzi ekspert z firmy Dubielglass, która tworzy szklane rozwiązania dla domów oraz powierzchni użytkowych i komercyjnych.