Beton to bardzo dobry materiał na konstrukcję schodów. Lepsze niż samo drewno. Drewno może nadawać się na wykończenie schodów. Sam beton wymaga jednak remontu w momencie, gdy pojawią się pęknięcia czy odpryśnięcia.

Remont schodów

Zazwyczaj remont schodów betonowych polega na odnowieniu bądź położeniu nowych okładzin oraz podstopnic. Przyjrzeć się należy w szczególności wyprawom tynkarskim. Mogą również nadawać się do naprawy. Sama powierzchnia betonu powinna się trzymać dobrze, choć nie zawsze tak jest. Często i ją należy poprawić. Fragmenty, które zostały zniszczone należy koniecznie uzupełnić. Ważne jest zarówno bezpieczeństwo jak i estetyka. Podczas prac remontowych warto przyjrzeć się wysokości stopni. Może się zdarzyć tak, że będą nierówne. Te usterkę należy jak najszybciej skorygować. Nierówne stopnie mogą być bardzo niebezpieczne i narazić mieszkańców domu na wypadek. Jednakowość stopni powinna się mieścić w wymiarach od 16 do 19 cm. Przyczyni się to do bezpieczeństwa, wygody i estetyki. Warto mieszkać w harmonijnym domu. Co prawda nie da się wszystkiego zrobić ze szwajcarską precyzją, ale warto się starać dążyć do doskonałości. Bardzo często pierwszy stopnień zasadniczo się różni od pozostałych. Jest po prostu niższy. Wpływa na to wysokość posadzki podłogi parterowej. Pamiętaj o uregulowaniu nierówności.

Korekta schodów

Stopnie nie mają równej wysokości. Czyja to wina? Projektanta? Raczej nie, gdyż projekt musi być w porządku. Zazwyczaj winny tego typu nieporozumieniem jest inwestor. Może od zaplanować stworzenie ogrzewania podłogowego. Taki plan zmienia całkowicie projekt schodów. Posadzka znajdzie się w takim wypadku wyżej. Co za tym idzie? Niebezpieczeństwo i brak wygody. Wypadek może być już kwestią czasu. Należy skorzystać z zaprawy samopoziomującej. Jej cena to 50 zł.