Współczesny rynek kuci nas interesującymi projektami schodów zewnętrznych. Schody zewnętrze powinny być estetyczne i przyciągające wzrok. To wizytówka naszego domu, a także nas samych. Warto pomyśleć o sensownym wykończeniu schodów. Wybieramy najlepszy projekt schodów zewnętrznych.

Harmonijny projekt schodów zewnętrznych

Schody powinny zharmonizować się z resztą domu. Nie mogą sprawiać wrażenia jakby nie pasowały do całości. W tym celu należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich materiałów do wykończeń takich jak ceramika, kamień bądź drewno. Te trzy typy są najczęściej stosowane. Oprócz estetyki i harmonii ważne jest też bezpieczeństwo.

Ceramika

Często przy wykończeniach schodów stosuje się ceramikę. Jednak nie można zapomnieć o kliku ważnych kwestiach. Ceramika musi być odporna na wahania temperatury oraz na działanie środków chemicznych i mechanicznych. Istotną sprawą jest antypoślizgowość R8. Przed poślizgiem zabezpieczają także tak zwane rowki antypoślizgowe. Płytki ceramiczne nie mogą być błyszczące.

Drewno

Do wykończeń schodów używa się także materiałów drewnianych. Najbardziej modne jest drewno świerkowe, modrzewiowe oraz sosnowe. Coraz częściej ludzie decydują się także na egzotyczne gatunki. Schody drewniane są bardzo eleganckie i nie powinno być problemu ze harmonią. Idealnie pasują do drewnianych domów z poddaszem. Materiał komponuje się nie tylko z naszym domem. Drewno jest świetnym materiałem przy sielskich krajobrazach.

Kamień

Jeśli chodzi o wykończenia kamienne najlepszy będzie granit. To materiał zarówno twardy jak i nasiąkliwy. Utrzymanie czystości będzie czynnością bardzo prostą. Sama powierzchnia granitowa jest odpowiednio bezpieczna. Charakteryzuje ją szorstkość i matowość. Decydując się na taką aranżacja zadbamy zarówno o bezpieczeństwo jak i o estetykę.

Odpowiedni projekt schodów zewnętrznych wymaga przemyślanej decyzji i dopasowania go do całego domu, z którym będzie współgrał.