Aluminiowe profile okienne to wciąż pewne novum na rynku stolarki otworowej w Polsce. Tego rodzaju rozwiązania, zapewniające maksymalną trwałość przy niewielkim ciężarze okien, stosowane są najczęściej w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej, a więc w biurowcach oraz urzędach. Zalety okien aluminiowych można mnożyć bez końca, jednak z punktu widzenia inwestora, kluczową kwestią jest stosunek jakości produktu do ceny.

Wysoka trwałość, funkcjonalność, energooszczędność i estetyka to tylko kilka z wymogów, jakie inwestorzy budowlani stawiają stolarce okiennej. Inną, również bardzo ważną cechą okien, jest ich cena, która w przypadku profili aluminiowych jest zwykle wyższa, niż np. okien PVC. Gdzie kupić okna, aby nie przepłacić i cieszyć się ich długoletnią trwałością?

Polskie okna z aluminium

Jednym z najlepszych polskich producentów okien aluminiowych jest firma Unitec Polska z Leszna. W wielkopolskich zakładach przedsiębiorstwa już od dekady powstają wysokiej jakości okna na profilach z aluminium, poza tym oferta obejmuje popularną stolarkę otworową PVC.

Jakość okien Unitec potwierdza zaufanie licznych klientów na całym świecie. Firma zaopatruje nie tylko klientów krajowych, ale prowadzi też szeroko zakrojoną działalność eksportową. Okna i drzwi z Leszna cenione są m.in. przez inwestorów z Włoch, Luksemburga, Francji, Szwajcarii i Niemiec.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa umożliwił nawiązanie współpracy z cenionymi wytwórcami profili aluminiowych oraz okuć z Polski i zagranicy, a także utworzenie nowego oddziału Unitec w Niemczech.

Światowi liderzy stolarki aluminiowej

Aluprof S.A. to bez cienia wątpliwości lider produkcji okien aluminiowych i systemów fasadowych w Europie. Profile z zakładów w Opolu, Bielsku-Białej, Goleszowie i Złotowie trafiają do wszystkich krajów Starego Kontynentu, a nawet do Stanów Zjednoczonych.

Sekretem sukcesu przedsiębiorstwa jest połącznie 50-letniego doświadczenia z odwagą i chęcią wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Innowacyjność i dbałość o spełnianie najwyższych standardów jakości sprawia, że profile Aluprof nie mają sobie równych.

Kolejnym godnym polecenia dostawcą elementów aluminiowej stolarki otworowej oraz pełnych systemów okiennych i drzwiowych jest niemiecki producent Schüco. Tym, co wyróżnia produkty z oferty Schüco jest olbrzymia różnorodność.

Znajdziemy tu profile okienne dla domów prywatnych oraz budynków komercyjnych o rozmaitej konstrukcji, kształtach, kolorach i poziomie ochrony cieplnej. Duże zróżnicowanie profili Schüco pozwala na odnalezienie atrakcyjnej propozycji w różnym zakresie cenowym, zatem takie okna aluminiowe dostępne są dla każdego.