Oto kilka cennych wskazówek, jak sprawić, by łazienka znów świetnie wyglądała i odzyskała dawny blask. Pomogą one przeistoczyć łazienkę w miejsce, które znów będzie zachwycało! Bo to właśnie łazienka i kuchnia są najważniejszymi pomieszczeniami w całym domu. Remont łazienki powinien obejmować wszystkie poniższe elementy.

Toalety / muszle klozetowe

Zastąp tradycyjne białe modele muszli klozetowych nowocześniejszymi odpowiednikami, na przykład takimi bez zbiorników, podwieszanymi. Wiele różnych popularnych modeli jest dostępnych na stronach internetowych, zawierających również fachowe porady jak odnowić łazienkę tak, aby znów nabrała dawnego blasku. Zmieniając choćby jeden element, taki, jak toaleta w łazience, przekonasz się o ogromnej różnicy w wyglądzie i klimacie tego pomieszczenia.

Umywalki

Pozbądź się starej umywalki, która być może jest zaplamiona, brzydka i zużyta. Zastąp ją nową, świeżą, która jest dziełem sztuki w świecie projektowania łazienek. Obecnie wiele osób dodaje elementy takie jak duże lustra otoczone światełkami, które zmieniają tę część łazienki w perfekcyjną, niemalże gwiazdorską, toaletkę, gdzie każda kobieta z nieukrywaną przyjemnością będzie robiła makijaż, a dla mężczyzny będzie to wygodne miejsce do golenia się. W dzisiejszych czasach łazienka stała się nie tylko miejscem porannej i wieczornej toalety, lecz także domowym spa, miejscem, do którego uciekamy od codzienności, żeby się zrelaksować i naładować baterie.

Ściany

Na ściany zamiast farby wybierz delikatny wzór albo dekoracyjną taśmę przedzielającą ścianę. Zwyczajnie zmień swoją łazienkę w cudowną ostoję spokoju i ukojenia.

Lustra

Ciekawym pomysłem jest zrezygnowanie z tradycyjnego malowania ścian czy ich tapetowania, a zamiast tego wykorzystanie luster na dużej części ściany łazienki lub nawet na całej ścianie. Taka radykalna zmiana odświeży łazienkę, doda jej blasku oraz sprawi, że będzie ona wyglądała nowocześnie. Takie rozwiązanie od razu optycznie powiększy pomieszczenie, da wrażenie, że jest bardziej przestrzennie, milej i przytulniej, a z takiej łazienki chętniej i częściej korzystamy, dłużej mamy ochotę brać prysznic czy moczyć się w wannie z pianą.

Drewniane szafki

Drewniane szafki dodają wiele ciepła łazience oraz jednocześnie sprawiają, że to miejsce robi się bardziej przytulne. Ciemniejsze drzewo, takie jak wiśnia czy mahoń, nadaje głębię pomieszczeniu i stwarza wyjątkową atmosferę.

Istotna rola koloru

Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w wystroju pomieszczenia – to one tworzą klimat i nastrój. Które kolory najbardziej uspakajają i mają kojące i relaksujące działanie na naszą podświadomość? Możesz wybrać neutralne kolory, takie jak beże, jeśli lubisz delikatność i spokój. Albo wybierz jaśniejsze, żywsze kolory, które sprawiają, że nabierze ona zupełnie nowego, ekscytującego wymiaru.

Blaty

Nowe, ładne, świeże, wykonane z nowoczesnych materiałów blaty to kolejny element o który warto zadbać podczas odnawiania łazienki. Stare, niemodne i zniszczone nadają łazience nudny, staromodny wygląd. A więc warto pomyśleć też o zmianie blatów.

Prysznice

Wybierając dodatkowe akcesoria do prysznica, takie jak: nowe krany, zraszacze do prysznica z efektem mżawki, masaże oraz inne tego rodzaju fajne gadżety i innowacje, masz możliwość zaprojektowania łazienki, która stanie się twoim domowym spa, prywatnym gabinetem odnowy biologicznej.

Remont łazienki zakończony

Muzyka koi zranioną i zmęczoną duszę. Więc może spraw sobie do łazienki małą wieżę, która wniesie uczucie relaksu do łagodnego otoczenia nowej łazienki. Wyobraź sobie tylko, że leżysz w wannie z pianą, wokoło palą się świece, a w tle słyszysz muzykę z płyty Smooth Jazz Classical lub inną, której lubisz słuchać.