Podłoga jest bardzo ważnym elementem salonu. Powinna być komfortowa i przyjazna dla użytkowników. Warto przed podjęciem decyzji o jej wyborze przeanalizować za i przeciw dwóch jej rodzajów. Jakie cechy posiada podłoga panelowa, a jakie drewniana? O tym w poniższym artykule.

Panele podłogowe…

Tańszym i częstszym sposobem na ułożenie podłogi w salonie są panele. Można je kupić już za kilkanaście złotych za m2. Za panele renomowanych marek trzeba jednak zapłacić nawet do 100 zł za m2. Ekonomia kosztów dotyczy również sposobu montażu, który jest bardzo prosty i nie wymaga wynajmowania specjalnej ekipy. Wybór paneli podłogowych do salonu jest zatem dobrą opcją, jeżeli bierzemy pod uwagę stosunek jakości do ceny, a w mniejszym stopniu liczy się dla nas żywotność podłogi.

…czy parkiet drewniany?

W tym drugim przypadku warto sięgnąć po drewnianą podłogę. Jej cena jest zależna od rodzaju drzewa, z którego taki parkiet jest produkowany. W niektórych przypadkach, np. drzewa egzotycznego, może zaczynać się od 120 zł za m2. Jakość takiego produktu jest jednak bardzo wysoka, a jeżeli dobrze o niego zadbamy może nam służyć przez dziesięciolecia. Jednym ze sposobów na przedłużenie żywotności drewnianego parkietu jest jego cyklinowanie. Mimo iż sam zabieg, który polega na zdzieraniu wierzchniej warstwy i pokryciu jej lakierem, jest kosztowny, warto w niego zainwestować, ponieważ jest opłacalny – odświeżenie podłogi nie wymaga całej jej wymiany na nową.

Należy również pamiętać, że parkiet drewniany jest trudniejszy w montażu niż panele podłogowe, dlatego warto zwrócić się w tej sprawie o pomoc do fachowców – radzi ekspert firmy Robin oferującej kompleksowe świadczenie usług w zakresie wykładzin i podłóg obiektowych.