Płytki łazienkowe oprócz wielu funkcji praktycznych pełnią także funkcje estetyczne, sprawdzając się doskonale jako element dekoracyjny. Odpowiednio dobrane zaś mogą sprawić, że nasza łazienka nabierze niepowtarzalnego charakteru. Dzięki sprytnym zabiegom, przy użyciu płytek ceramicznych, możemy także optycznie powiększyć bądź zmniejszyć jej powierzchnię. Przeczytaj i sprawdź, jak to wygląda w praktyce.

Płytki łazienkowe – sposób na udaną dekorację wnętrza łazienki

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta płytek ceramicznych. Pośród nich możemy wybierać także między różnego rodzaju płytkami łazienkowymi dekoracyjnymi. W ostatnich latach potencjał, jaki drzemie w tego typu płytkach, odkryli także słynni projektanci mody. Stąd coraz częściej możemy spotkać płytki, które swój ostateczny kształt i wygląd zawdzięczają właśnie im. Współczesne płytki dekoracyjne, wyróżniają się zarówno wysoką jakością, trwałością i solidnością, jak i wyjątkowymi walorami estetycznymi. Niektóre z nich to małe dzieła sztuki.

Aby nasza łazienka wyglądała pięknie, a jednocześnie była praktyczna, musimy dokonać właściwego wyboru płytek. Pierwszym krokiem z pewnością powinno być wykonanie odpowiedniego projektu wnętrza. Jeśli nie mamy własnej koncepcji, możemy skorzystać z pomocy specjalistów z salonów sprzedaży płytek. Profesjonalne salony oferują bowiem pomoc przy aranżowaniu łazienek. Nie tylko podpowiedzą, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej, ale również wskażą najbardziej odpowiednie do realizacji tego projektu produkty i materiały. W ten sposób łazienka naszych marzeń może powstać szybko i pod czujnym okiem fachowców.

Jeśli zaś sami opracowujemy projekt, warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Dekoracyjne sztuczki przy wykorzystaniu płytek łazienkowych

Nim zdecydujemy się na bogato zdobione płytki, warto jest rozważyć ten pomysł wcześniej w oparciu o powierzchnię naszej łazienki – czy na pewno taka aranżacja będzie dobrym pomysłem.

Do małych łazienek warto wybierać płytki o jasnych barwach, niewielkich rozmiarach i subtelnych zdobieniach. Taki zabieg ma na celu wywołanie wrażenia, że jej wnętrze jest większe niż w rzeczywistości. Jeśli nie zastosujemy się do tej zasady, nasza niewielkich rozmiarów łazienka może zamienić się w ciemną i ciasną komórkę, a tego z pewnością byśmy nie chcieli – wyjaśnia nasz rozmówca z Salonu Wyposażenia Łazienek Metalik w Stargardzie.

Kolejna ważna wskazówka – wybierając płytki dekoracyjne, pamiętajmy o tym, aby ich wzór także korespondował z jej wymiarami oraz poziomem oświetlenia. Na rozbudowane wzory bezpieczniej jest decydować się w przypadku większych łazienek. Przy pokrywaniu nimi mniejszych powierzchni może bowiem zachodzić ryzyko konieczności przycinania ich w sposób, który będzie zakłócał – a w najgorszym przypadku – zepsuje cały efekt dekoracyjny.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością należy pamiętać o tym, aby przy wyborze płytek dekoracyjnych nie kierować się jedynie ich walorami estetycznymi. Owszem, design jest bardzo istotny, ale łazienka należy do pomieszczeń mocno eksploatowanych, w których panują specyficzne warunki. Dlatego też płytki łazienkowe muszą wyróżniać się wysoką jakością i solidnym wykonaniem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]