Basen w ogrodzie jest marzeniem niejednej osoby. Jeśli wkrótce masz zamiar zrealizować to pragnienie, powinieneś pomyśleć nad każdym elementem wyposażenia basenu, a jednym z nich jest odpowiednie oświetlenie. Lampy mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na samą prezencję basenu, ale również na komfort jego użytkowania, szczególnie kiedy zamarzą nam się wieczorne kąpiele.

Lampy LED – najbardziej popularne oświetlenie basenu

O ile niegdyś najbardziej popularne były lampy halogenowe, dzisiaj prym wiedzie oświetlenie LED. Jest to oświetlenie bardzo ekonomiczne, trwałe i ekologiczne. Zapewnia rewelacyjny klimat i sprawia, że przyjemnie jest po prostu posiedzieć przy basenie, kiedy na dworze już zaczyna się ściemniać. Jak mówi nasz ekspert z firmy Astralpool – odpowiednio wykorzystanym oświetleniem LED można uzyskać niesamowite efekty, np. wielobarwną poświatę tuż nad taflą wody. Taki piękny widok bez wątpienia wpłynie na estetykę całego otoczenia basenu, które jest równie ważne, jak sama pływalnia. Trzeba tylko pamiętać, aby nie oszczędzać na lampach i wybierać faktycznie szczelne, mocne oświetlenie. Konieczne będą także odpowiednie akcesoria montażowe, które pozwolą na ich prawidłową instalację.

Oświetlenie basenu – o czym pamiętać?

Poza odpowiednią jakością lamp ważne jest poznanie dodatkowych funkcji, które można wykorzystać montując oświetlenie. Jedną z najważniejszych jest możliwość automatycznego sterowania oświetleniem i samoistnego włączania go oraz wyłączania. To bardzo komfortowe dla mieszkańców domu, którzy nie będą musieli pamiętać, aby codziennie włączać lampy. Będzie to także doskonałym straszakiem dla potencjalnych złodziei, którzy widząc, że lampy się załączają, uznają, że ktoś cały czas jest w domu. W oświetleniu basenu ważne jest także wybranie odpowiedniego sposobu rozmieszczenia lamp, a do najbardziej popularnych zaliczają się linie świetlne, które oświetlają krawędzie basenu oraz pojedyncze punkty dające efekt rozświetlonego nieba. Warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, aby wyczarować za oknem iście magiczny ogród.

[avg] ([per]) [total] vote[s]