Tuż po otrzymaniu kluczy do nowego mieszkania lub domu w stanie deweloperskim chcemy jak najszybciej przystąpić do prac remontowych. Często zapominamy o tym, że mury powinny wyschnąć zanim zaczniemy w nie ingerować. Naturalny proces schnięcia jest jednak powolny i nigdy nie mamy pewności, kiedy można zacząć remont.

Osuszanie z wilgoci technologicznej

Wilgoć technologiczna jest spotykana wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace przy konstrukcji budynku – remonty, wykończenia i inne prace budowlane. Wilgoć technologiczna jest nazywana również budowlaną i jest nieodłącznym elementem wszystkich nowych budynków oddanych w stanie deweloperskim. Podczas budowy korzysta się z wody do tworzenia różnego rodzaju zapraw, tynków itd. i zużywa się jej ogromne ilości. Inwestycje budowlane są realizowane w coraz krótszych terminach, a wilgoć budowlana nie nadąża odparować. Dlatego warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się osuszaniem wilgoci technologicznej.

Pominięcie etapu osuszania budynków – skutki

Prace remontowe na wilgotnych murach wiążą się z różnego rodzaju skutkami, które mogą wystąpić w przyszłości, takimi jak:

  • pękanie podłóg, ścian, stropów,
  • odklejanie się farby i tynków,
  • korozja konstrukcji budowlanych,
  • pojawienie się pleśni i grzybów,
  • niszczenie elementów wyposażenia budynku,
  • zaleganie wilgoci w strefach izolacji podłóg oraz ścian.

Sposoby osuszania budynków

Metody osuszania budynków można podzielić na naturalne i wymuszone. Naturalne osuszanie polega na tym, że nie wspomaga się go żadnymi urządzeniami, a jedynie pozwala się na samoistne odparowanie wilgoci. W sposób wzmożony wentyluje się pomieszczenia i stara się utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz. Naturalne osuszanie trwa jednak bardzo długo, a jego efekty zależą od kilku czynników takich, jak: temperatura wewnątrz i na zewnątrz, rodzaj oraz grubość materiałów, czy też wilgotność powietrza.

Dużo szybciej można osuszyć mury z pomocą dostosowanych do tego urządzeń, co często jest praktykowane przez profesjonalne firmy jako osuszanie budynków Łódź. Używa się tu specjalnych osuszaczy powietrza i stref izolacji, wentylatorów, nagrzewnic i promienników podczerwieni. Doświadczona firma skutecznie i trwale osuszy budynek lub mieszkanie, dzięki czemu szybko można przystąpić do remontów. Ten rodzaj osuszania może trwać zamiast kilku miesięcy około dwóch tygodni.

Osuszanie budynków wykonane przez profesjonalistów to najlepszy sposób na to, by całkowicie pozbyć się wilgoci technologicznej. Pozwala na kontynuowanie prac budowlanych bez zbędnych przestojów. To z kolei poskutkuje możliwością szybszego wprowadzenia się.

Rate this post