Osoby budujące własny dom muszą odpowiedzieć na wiele pytań i stanąć przed wieloma wyzwaniami, którym nierzadko trudno jest sprostać. Jedną z takich kwestii, nad którą należy się zastanowić, jest rodzaj okien, które mają ogromny wpływ na utrzymanie ciepła w budynku. Dzisiaj coraz bardziej popularne stają się okna trzyszybowe.

Gdzie okna trzyszybowe są najbardziej pożądane?

Okna trzyszybowe nie są jeszcze standardem, ale ludzie coraz chętniej się na nie decydują, szczególnie w energooszczędnych domach. Takie domy charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię grzewczą, dlatego w celu utrzymania optymalnych wyników konieczne jest zainstalowanie okien mających niski współczynnik przenikania ciepła. Jak wyjaśnia nasz rozmówca z Ortis Pomorze – Podwójne przeszklenia nie są wystarczające w takich domach i z pełnym przekonaniem odradzam takie rozwiązanie. Tylko okna trzyszybowe, zwane pasywnymi, sprawdzą się w energooszczędnym budownictwie.

Zalety okien trzyszybowych

Mniejszy współczynnik przenikania ciepła to nie jedyna zaleta, jaka wyróżnia okna trzyszybowe. Są one również zdecydowanie mniej przepuszczalne, jeśli chodzi o dźwięki. Lepiej chronią przed hałasem z zewnątrz niż okna z pakietami dwuszybowymi, co będzie dobrą wiadomością dla osób mieszkających przy ruchliwej ulicy. Teraz będziesz spać spokojnie, nawet w godzinach o największym natężeniu ruchu.

Wady okien trzyszybowych

Największą wadą dla klientów szukających odpowiedniego rozwiązania do własnego domu jest bez wątpienia wyższy koszt okien trzyszybowych. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że za kilka lat te wydatki nam się zwrócą, ponieważ znacznie zmniejszą się rachunki za energię niezbędną do ogrzewania domu. Ten typ okien to tak naprawdę inwestycja na lata, której warto się podjąć. Jeszcze jednym minusem jest większa bariera dla promieni słonecznych, które mają utrudniony dostęp do naszego domu. Aby się tym nie przejmować, wystarczy wybrać okna o jak największej przepuszczalności, która może wynosić nawet 60%. Dzisiejsza oferta na rynku jest naprawdę mocno rozbudowana.

Wybór okien nie jest łatwą sprawą, ale z naszą pomocą na pewno łatwiej Ci będzie podjąć decyzję. Pamiętaj, że nie jest to zakup na rok czy dwa, dlatego nie warto tutaj oszczędzać. Lepiej jest zainwestować i być zadowolonym, aniżeli jak najbardziej uszczuplać fundusze na ten cel i za kilka sezonów zastanawiać się nad zakupem okien o lepiej dobranych parametrach.