Każdy z nas chce mieć jak najlepsze okno na świat. Pamiętamy o tym także wtedy, gdy budujemy dom i stajemy przed decyzją o wyborze okien lub gdy remontujemy naszą nieruchomość i wymieniamy okna. Bez dwóch zdań jest to ważna decyzja. Każdy chce przecież, by zamontowane okna służyły dobrze przez wiele lat. By były szczelne, pasowały wykonaniem i estetyką oraz by były jak najbardziej bezpieczne.

Jakie okna do domu będą najlepsze?

Przeglądając oferty i widząc, jak duża jest ich ilość, dosłownie można dostać zawrotu głowy. Warto więc zwrócić uwagę na parę kwestii i zagadnień. Dzięki temu lepiej będzie można dobrać produkt do swoich preferencji, do wystroju wnętrza i potrzeb.

Okna plastikowe

Wybierając okna do mieszkania lub domu bez wątpienia trafi się na ofertę okien plastikowych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie. Ten rodzaj gwarantuje ciekawy i bardzo zróżnicowany design, dobrą termoizolację i akustykę. Wielkie możliwości doboru kolorystycznego także są dla wielu istotną kwestią. Technologie zastosowane w tego typu oknach do domu pozwalają czuć się bezpiecznie i pewnie.

Niektóre modele posiadają np. dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem (dobrym przykładem jest tu system „Safetec Inside” – tego rodzaju rozwiązanie zastosowane zostało m.in. w modelu Ideal 5000 firmy Aluplast. Inne posiadają np. specjalne okucia i zaczepy antywłamaniowe – jak np. model Primo 70 (Veka) firmy Wiśniowski. Z kolei model Ideal 4000 od Aluplast posiada szeroki wachlarz kombinacji profili.

Okna plastikowe są więc na pewno opcją wartą rozważenia. Często są stosowane w nowoczesnych projektach. Architekci wnętrz z przyjemnością sięgają po ten rodzaj okien w swoich realizacjach.

Okna drewniane

Okna drewniane to bez wątpienia tradycyjny model. Drewno w konstrukcji okien było wykorzystywane już od dawna. Nie oznacza to jednak, że okna produkowane dzisiaj nie są produktami nowoczesnymi. Wręcz przeciwnie, technologie i rozwiązania w nich stosowane są bardzo zaawansowane.

Bez wątpienia jednym z wielkich atutów tego typu okien jest ich wygląd. Drewniane okna pasują niemal do każdego rodzaju designu. Jeśli ktoś ma mieszkanie lub dom urządzony w bardziej konserwatywnym stylu, to takie okna z pewnością będą świetnie tam pasowały. Nie jest się też z góry skazanym na tradycyjny odcień drewna. Tego rodzaju okna mogą być wykonane w wielu wersjach kolorystycznych co sprawia, że bez większego problemu można je dopasować do wnętrza.

Drewno często stosowane przy produkcji tych okien to: sosna, dąb lub meranti. W obecnie produkowanych produktach tego typu dość często stosuje się pianki uszczelniające, pozwala to zachować bardzo dużą szczelność, co korzystnie wpływa na wysokość rachunków za energię.

Niektóre modele takich okien (jak np. Profil 68) zostały świetnie zabezpieczone ekologicznymi lakierami. Są wiec trwałe, estetyczne i przyjemne w dotyku. Gama produktów jest szeroka: jeśli cenimy styl i klasykę, to drewniane okna będą świetnym rozwiązaniem.

Okna aluminiowe

Ten rodzaj okien jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Jest to produkt trwały i solidny, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Naturalne połączenie rozwiązania tradycyjnego i nowoczesnego może sprawić, że okna aluminiowe będą pasowały też do zachowawczo urządzonych wnętrz.

Wielką zaletą okien aluminiowych jest ich wytrzymałość. Niektóre konstrukcje są w stanie utrzymać duży ciężar. Zastosowane technologie sprawiają, że okna są szczelne i z pomieszczenia nie ucieka ciepło. Modele takie jak np. MB 70 firmy Aluprof są solidne, istnieje też możliwość wyboru kolorów. Dzięki temu łatwo dopasujemy okna do naszego wnętrza.

Czas na decyzję – jakie okna wybrać?

Zadając sobie pytanie, jakie okna do domu będą najlepsze, należy zwrócić uwagę na kwestie designu wnętrza i na zagadnienia techniczne oraz użytkowe. Musimy pamiętać, że firmy są w stanie wykonać okna na wymiar – nawet bardzo nietypowy. Nowoczesne okna są produktami solidnymi i estetycznymi. Możemy więc być pewni, że po odpowiednim wyborze rodzaju produktu, który nas interesuje, będziemy zadowoleni.

Już dziś wejdź na stronę okna-bramy.com i zrób zamówienie na okna od firmy WOKA.

Oddział Poznań

Graniczna 13A, Poznań
pn. – pt. : 07:00 – 15:00

+48 883 391 166

Oddział Gorzów Wlkp.

Koniawska 42, Gorzów Wlkp.
pn. – pt. : 08:00 – 16:00

+48 95 723 80 08

Oddział Słubice

Plac Wolności 10, Słubice

pn. – pt. : 08:30 – 16:30

+48 501 988 786

Tagi: