Ogrodzenia betonowe są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Wyróżniają się wysoką estetyką, a obok oczywistych ich zalet wizualnych cechują się bardzo dużą wytrzymałością i solidnością. Na rynku znajduje się wiele różnych rodzajów ogrodzeń betonowych. Przyjrzyjmy się tym najbardziej popularnym, a także temu gdzie można je wykorzystać.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia betonowe?

Zanim jednak przejdziemy do różnych rodzajów ogrodzeń, przyjrzymy się temu, dlaczego w ogóle warto jest zainwestować w ogrodzenia betonowe. Jedną z kluczowych cech – dla której decydują się na ten typ ogrodzeń inwestorzy – jest oczywiście ich wysoka trwałość. Ogrodzenie betonowe trudno jest uszkodzić, jest odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i trudno je sforsować. To sprawia, że ogrodzenie takie zyskuje przewagę nad innymi. Co więcej, wiele ogrodzeń dostępnych na rynku jest również odpornych na pękanie. A to wszystko dzięki wyposażeniu je w dodatkowe zbrojenia. Betonowi nie jest straszne intensywne nasłonecznienie, mrozy, czy duża wilgotność i intensywne opady. Zdają się być w zasadzie niezniszczalne.

Jakie ogrodzenie betonowe wybrać?

Dzięki szerokiemu wyborowi produktów możemy skonstruować praktycznie dowolne ogrodzenie betonowe. Do swojej dyspozycji mamy przęsła i bloczki betonowe, a także beton wylewany lub gazony. Możemy je łączyć ze sobą w różnorodnych konfiguracjach, co umożliwi nam stworzenie własnego – jedynego w swoim rodzaju – ogrodzenia. Dzięki temu dopasujemy je nie tylko do naszych wyobrażeń, ale przede wszystkim do stylu jaki panuje w sąsiedztwie i architektury naszego domu. Pamiętajmy jednak, że beton nie musi stanowić jedynego materiału, jaki użyjemy na ogrodzenie. Bardzo popularne – i równie atrakcyjnie wyglądające – są ogrodzenia z wyrobów łączonych.

Ogrodzenia z bloczków betonowych

Ogrodzenia z bloczków betonowych są jednymi z najczęściej spotykanych. Bardzo ciekawym pomysłem na ogrodzenie jest wykonanie go z betonowych bloczków łupanych. Tego rodzaju wykończenie będzie prezentować się naturalnie i sprawdzi się w kompozycji z praktycznie każdym rodzajem architektury. Innym sposobem na urozmaicenie ogrodzenia z betonowych bloczków jest wprowadzenie do niego metalowych przęseł. Stosując tego rodzaju dodatek sprawimy, że ogrodzenie świetnie będzie wyglądać nawet okalając nowocześnie i elegancko wyglądający dom.

Płyty ogrodzeniowe

Ogrodzenie wykonane z przęseł będzie jednym z najbardziej trwałych. Płyty wykorzystywane do jego skonstruowania są bardzo często dodatkowo zbrojone, co sprawia, że niestraszne im uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, o warunkach pogodowych nie wspominając. Płyty ogrodzeniowe będą również doskonałym rozwiązaniem dla tych inwestorów, którym zależy na postawieniu ogrodzenia w możliwie jak najkrótszym czasie. Prefabrykowane przęsła będą stosunkowo łatwe w montażu, a ich instalacja będzie zwyczajnie znacznie szybsza od pozostałych typów ogrodzeń betonowych. U producentów znajdziemy wiele rodzajów betonowych płyt przeznaczonych na ogrodzenia, dlatego ich dopasowanie do architektury i naszych upodobań nie będzie stanowiło większego problemu.

Betonowe wylewane

Wylewane ogrodzenia betonowe wyróżniają się bardzo wysoką trwałością. Co więcej, będą one szczególnie atrakcyjne dla osób, którym zależy na odizolowaniu się od sąsiadów i ulicy. Doskonale tłumią hałasy, co sprawi, że w Waszym domu i ogrodzie będzie znacznie ciszej. Niestety solidność wykonania idzie tutaj w parze również z licznymi niedogodnościami jego postawienia. Na stworzenia takiego wylewanego ogrodzenia będziemy potrzebować nieco więcej czasu, niż w przypadku pozostałych typów ogrodzeń. Będzie ono również prezentować się mniej atrakcyjnie wizualnie. Jednak daje nam ono szerokie pole do popisu w zakresie jego ozdobienia.

Ogrodzenie z gazonów

Ogrodzenie z gazonów ogrodowych jest bardzo ciekawym typem ogrodzenia. Jego ostateczny wygląd będzie zależeć nie tylko od sposobu ułożenia gazonów, ale również ich kształtu. W sklepach znajdziemy gazony w różnych kształtach, a także kolorach.

Autorem opracowania jest Betoniarnia Kaczmarek – wieloletni producent ogrodzeń betonowych:
www.betoniarniakaczmarek.pl

[avg] ([per]) [total] vote[s]