Jeśli masz w domu metalowe ogrodzenie, pamiętaj, że należy je odnawiać. W przeciwnym wypadku łatwo pojawi się na nim rdza. Na czym polega odnowa ogrodzenia?

Odnowa ogrodzenia na dłużej

Z pewnością chcielibyśmy odnowić ogrodzenie na jak najdłużej. Odpowiednie i przemyślane czynności mogą w tym pomóc. Ważne jest, aby przygotować dobry grunt do malowania. Jeśli nie stworzysz dobrych warunków do pomalowania ogrodzenia, farba po pewnym czasie się złuszczy i odpadnie. Zadbaj o suchość i czystość. Ogrodzenie musi być także odłuszczone. Jeśli planujesz malować ogrodzenie, które było już wcześniej pomalowane, również musisz zachować ostrożność. Zadbaj o usunięcie resztek poprzedniej powłoki. Zastosuj papier ścierny. Należy zrobić wszystko, aby farba miała jak najlepszy kontakt z powierzchnią.

Rodzaj powierzchni

Przed malowaniem musisz zidentyfikować rodzaj powierzchni. Jeśli była już malowana, postępuj tak, jak w poprzednim akapicie. Jeżeli ogrodzenie nie było jeszcze malowane, powinieneś zakupić dobry podkład antykorozyjny. Nie musisz go stosować, jeśli używasz farb typu Nobiles. Tego typu farby skutecznie uporają się nawet ze rdzą. W celach oczyszczenia ogrodzeń stosuj rozpuszczalniki, wodę z detergentem bądź benzynę ekstrakcyjną.

Malowanie

Jak widać, przygotowań do malowania jest niemało. W przypadku malowania można stosować pokrycie jedno lub dwuetapowe. Istnieją na rynku farby dwa w jednym, które zawierają ochronę przed korozją i farbę właściwą. Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze w trakcie malowania. Powinna ona wynosić od 10 do 25 stopni Celsjusza. Nie maluj podczas mgły czy opadów atmosferycznych.