W dzisiejszych czasach koszty energii grzewczej oraz elektrycznej stale rosną. Dlatego coraz częściej poszukuje się rozwiązań, które ograniczają nakłady finansowe związane z eksploatacją budynków. Powstające domy powinny być nie tylko wygodne i estetyczne, ale także energooszczędne. Można to zapewnić dzięki odpowiedniemu ociepleniu budynku. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnych oraz ekologicznych materiałów termoizolacyjnych, jakimi są płyty poliuretanowe.

Czym są płyty PIR?

Płyty termPIR przede wszystkim posiadają bardzo dobre właściwości ciepłochłonne. Panele termoizolacyjne z pianek PIR są bezkonkurencyjnymi materiałami dociepleniowymi, które stosuje coraz więcej osób w swoich domach. Płyty PIR są częścią składową systemów termoizolacyjnych zakładanych przez specjalistów. Mają one bardzo szerokie zastosowanie. Mogą służyć między innymi do ocieplenia dachów skośnych, poddaszy, strychów, stropodachów i tarasów, a także ścian, stropów, piwnic, fundamentów oraz podłóg.

Pianka PIR to tworzywo sztuczne, którego strukturę budują komórki litego poliuretanu, otaczającego pęcherzyki gazu, używanego do spieniania substancji. Zastosowanie płyt termPIR do termoizolacji budynków jest całkowicie bezpieczne dla człowieka oraz środowiska. Ponadto zachowują one odporność na wilgoć, dzięki czemu zmniejszają ryzyko rozwoju pleśni, grzybów czy bakterii, co ma korzystny wpływ na zdrowie użytkowników domu.

Produkcją nowoczesnych płyt termPIR zajmuje się firma Gór-Stal, którą tworzy zespół specjalistów. Są oni osobami bardzo zaangażowanymi w pracę oraz posiadają ogromną wiedzę. Z chęcią udzielą więcej informacji na temat płyt izolacyjnych PIR.

Dlaczego płyty termPIR są ekologiczne?

Płyty te są produktem zdecydowanie proekologicznym, który jest wysoce bezpieczny dla środowiska naturalnego. Są one bardzo stabilne i wytrzymałe, dlatego przez bardzo długi czas zachowują swoje właściwości. Różne organizacje z Europy oraz Ameryki zajmujące się ochroną środowiska określają je jako materiał przyjazny otoczeniu.  Może on być poddany recyklingowi oraz ponownemu użyciu. Odpady uzyskane podczas utylizacji płyt termPIR stanowią bardzo wartościowy surowiec i mogą służyć do produkcji nowych wyrobów.

Ponadto ten rodzaj płyt izolacyjnych jest wolny od związków, które niszczą powłokę ozonową. Nie zawierają one szkodliwych dla zdrowia człowieka i zwierząt włókien, które mogą powodować niebezpieczne podrażnienia.

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne. Dlatego decydując się na ocieplenie domu warto wybrać płyty termPIR, które nie tylko posiadają bardzo dobre właściwości termiczne, ale także są ekologiczne.

Rate this post