Elementy wykończeniowe są swego rodzaju “kropką nad i” w wystroju wnętrz. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwa jest m.in. produkcja materiałów imitujących drewno, które idealnie nadają się do efektywnej dekoracji budynków, a konkretnie – elewacji. Deski i okładziny elewacyjne są nie tylko eleganckie, ale również trwałe i tanie. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań.

Drewno elewacyjne w nowoczesnym wydaniu

Drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych i popularnych, odpornych na różne mody i trendy, materiałów, z których szeroko korzysta się w budowie i dekoracji domów – zarówno elewacji, jak i wnętrz.

Naturalne drewno nie należy do tanich materiałów. W przypadku drewna elewacyjnego należy mieć również na uwadze konieczność przeprowadzenia zabiegów konserwacyjnych, które mają zapewnić trwałość takiego materiału, jak i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Obłożenie ścian budynku drewnem jest pracochłonne i wymaga sporych nakładów finansowych.

Obecnie mamy możliwość zastosowania materiałów doskonale imitujących drewno – to m.in. okładzina elewacyjna wykonana w technice 3D, dzięki której uzyskuje się efekt optymalnie zbliżony do naturalnego. Okładziny są nie tylko eleganckie, efektowne i praktyczne, ale również ekologiczne. Istotnym atutem tego rodzaju materiałów elewacyjnych jest również to, że można je zamontować samodzielnie przy użyciu prostych narzędzi. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy ani wyjątkowych zdolności manualnych. Elastyczne deski dekoracyjne, po nałożeniu na ściany, nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych – do utrzymania ich w czystości wystarczy jedynie namoczona wodą ściereczka. Okładzina jest odporna na działanie promieni UV i na wilgoć.

Stylowa praktyczność

Prostota, funkcjonalność i estetyka w najlepszym wydaniu – takich cech oczekujemy od nowoczesnych materiałów dekoracyjnych – stąd też coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami jak imitacja drewna na elewacje

Elastyczne panele dekoracyjne proponowane przez Deko-Styl zwracają uwagę nie tylko precyzyjnością i solidnością wykonania, ale również uniwersalnością. Można je z powodzeniem stosować zarówno na ścianach zewnętrznych budynków, jak i na różnych powierzchniach we wnętrzach (m.in. na ścianach). Elastyczne deski drewnopodobne proponowane są w różnorodnej kolorystyce i wzorach, które doskonale imitują naturalne drewno różnych gatunków. Dzięki temu można je stosować w budynkach utrzymanych w odmiennych stylach – klasycznym i nowoczesnym czy awangardowym. Panele można układać w poziomie, w pionie oraz ukośnie. Pozwala to uzyskiwać różne efekty – np. optycznego podwyższenia ścian lub rozszerzenia. 

Możliwość samodzielnego montażu paneli (a tym samym niskie koszty takiej inwestycji) to dodatkowa zachęta do tego, aby odmienić wygląd każdej elewacji, tak, by stała się atrakcyjna i niepowtarzalna.

[avg] ([per]) [total] vote[s]