Ogrodzenia posesyjne są wizytówką każdego domu i mogą przybierać różne formy. Właściciele działek i domów wybierają najczęściej warianty dostosowane do obecnej tam infrastruktury. Teren warto więc otoczyć funkcjonalnym i solidnym ogrodzeniem, które będzie dopasowane do stylu, w jakim powstało zabudowanie na danej posesji. W zależności od preferencji można wybierać spośród wielu paneli ogrodzeniowych wykonanych ze stali lub innych surowców. Jakie modele są teraz w modzie?

Klasyczne i eleganckie posesyjne ogrodzenia stalowe

Ogrodzenia wykonane ze stali są bardzo solidne, a dzięki ich zastosowaniu posesja zyskuje elegancki wygląd. Wytrzymałe stalowe elementy konstrukcyjne uniemożliwiają przedostanie się osób postronnych na teren prywatnej działki i tworzą estetyczny klimat wokół domu.

Szeroki wybór wzornictwa umożliwia zakup ogrodzenia w stylu prostym i klasycznym lub też bardziej nowoczesnym i industrialnym. Ogrodzenia stalowe są całkowicie wykonane z tego wytrzymałego surowca, a ich konserwacja nie wymaga specjalistycznych działań. Doskonałymi przykładami są tuwzory oferowane przez Centrum Ogrodzeń Arkadia w Szczecinie.

Siatka ogrodzeniowa dla właścicieli działek oraz domów

Klasyczne siatki ogrodzeniowe także są często wybierane do tworzenia ogrodzeń działek, instytucji, parków oraz domów. Charakterystyczne cechy tych elementów to m.in.:

  • prosta konstrukcja,
  • minimalizm,
  • klasyczna estetyka,
  • właściwości antykorozyjne,
  • łatwe dostosowanie do zróżnicowanych terenów.

Panele ogrodzeniowe kratowe do domów i instytucji

Popularną wersją ogrodzenia są także panele ogrodzeniowe 2D i 3D. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo każdej posesji i umożliwia zachowanie estetyki oraz klasycznego minimalizmu całej umieszczonej na działce infrastruktury.

Panele ogrodzeniowe mogą przybierać postać płaskich elementów stworzonych przy pomocy cienkich, walcowatych drutów – w takim przypadku mówi się o wersji 2D. Wersja ogrodzenia 3D jest skonstruowana bardzo podobnie, jednak konstrukcja wzbogacana jest o dodatkowe wzmocnienia i przetłoczenia w kształcie litery „v”.

Ogrodzenia łupane, czyli połączenie imitacji kamienia oraz metalu

Warianty łupane są wysoce odporne na uszkodzenia i zapewniają większą ochronę przed drobnymi zwierzętami. Charakterystyczne cechy tego typu konstrukcji to m.in.:

  • niska nasiąkliwość,
  • wysoka mrozoodporność,
  • wytrzymałość mechaniczna,
  • uniwersalny styl,
  • niepowtarzalność formy.

Wysoka estetyka ogrodzeń łupanych znajduje swoich zwolenników zarówno wśród właścicieli nowoczesnych konstrukcji budowlanych, jak też klasycznych i eleganckich domów w stylu retro. Elementy takich ogrodzeń są wykonane z betonu imitującego kamień lub piaskowiec i dokładnie odzwierciedlają naturalne surowce. Decydując się na tę modną opcję, można liczyć na szybki montaż oraz dowolne ukształtowanie elementów zgodne z indywidualnymi preferencjami.

Rate this post