To uczucie, że jest się mistrzem świata w danej kategorii, jest bardzo przyjemne – opowiada Kamil Muszyński, mentor reprezentacji Polski, który poprowadził podlaski zespół do zwycięstwa w 26. Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy.

dekarze

Zespół należy do podlaskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz jest sponsorowany przez firmę Traffic. Oprócz Kamila Muszyńskiego w skład drużyny wszedł także Artur Falkowski oraz Patryk Żywliński.

Poziom mistrzostw był niezwykle wysoki, dlatego też nie zazdroszczę jury – mówi Marek Podeszwa, kierownik działu doradztwa technicznego Monier BRAAS, partnera mistrzostw.

Polacy zdecydowanie zdominowali konkurs odnosząc zwycięstwo w dwóch z trzech kategorii. Nasi dekarze zdobyli mistrzostwo w kategorii dach metalowy i stromy. Podlascy zawodnicy, mimo młodego wieku, wygrali w kategorii dach metalowy. Zwycięstwo jednak nie było takie proste, tuż za Polską ekipą usytuowali się świetni dekarze z Lity i Słowacji.

Dekarze z Wielkopolski okazali się najlepsi w dachach stromych. Trzecią kategorię, dachów płaskich, wygrała niepokonana drużyna Szwajcarzy.

Mistrzostwa Świata to nasza kolejna wspólna impreza – opowiada Kamil Muszyński – dwa lata temu w Rumunii zdobyliśmy brązowy medal, ulegając jedynie ekipom z Estonii i Francji. Jesteśmy też Mistrzami Polski Młodych Dekarzy z lat 2014 oraz 2016 – dodaje.

Organizatorzy mistrzostw są zadowoleni z sukcesów polskich drużyn. Tym bardziej, że odbywające się co dwa lata mistrzostwa, udało się zorganizować w naszym kraju.

Jesteśmy dumni z naszych drużyn, w które my, jako Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, mamy swój wkład – mówi Anna Deran z PSD – jeszcze bardziej cieszy mnie możliwość i szansa, na wymianę doświadczeń i wiedzy z innymi reprezentatami z całego świata.

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbyły się w dniach 26-28 października w Centrum Kongresowym i MT Targi Polska w Warszawie. Zostały zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz Międzynarodową Federację IFD, gdzie Podlaski zespół sponsorowała firma Traffic.

[avg] ([per]) [total] vote[s]