Prace wnętrzarskie wykonuje się na końcowym etapie budowy mieszkania. To jest ten czas, kiedy deweloper oddaje Ci mieszkanie w stanie surowym i teraz decyzje dotyczące dalszych prac należą do Ciebie. Prace wnętrzarskie wykonuje się również w trakcie remontów generalnych, w którym również możesz decydować o kluczowych kwestiach. To jest moment najważniejszych decyzji dla komfortu Twojego życia na długi czas, podejdź do tego z namysłem.

Prace wnętrzarskie – warto się do nich przygotować

Odpowiedni projekt to podstawa. Możesz zlecić jego wykonanie architektowi wnętrz, ale można też wykonać taki plan samodzielnie, a następnie b – informuje ekspert z firmy Mab Bud II.

Na pierwszym etapie prac wykończeniowych powinieneś zdecydować o umiejscowieniu ścian działowych oraz umiejscowieniu i szerokości otworów drzwiowych. Już w tym czasie w Twojej wyobraźni powinny malować się: ostateczny wystrój, podział mieszkania na strefy czy powinien mamić się pomysł dotyczący aranżacji systemów do przechowywania. Każda nietrafiona decyzja na tym etapie będzie kosztowała nerwy lub dodatkowe środki na poprawki. Po ścianach działowych czas na położenie instalacji, zdecyduj, o oświetleniu i umiejscowieniu gniazdek elektrycznych. Kolejnym etapy takich prac to położenie podkładów podłogowych, parapetów, wylanie podłóg. Ogólnie przygotowanie mieszkania do tych przyjemniejszych prac. Teraz czas na wprowadzanie w życie Twojego marzenia. Mieszkanie nabiera barw – podłogi, glazura, pomalowane ściany. Na końcu montaż mebli, które wybrałeś, instalacja sprzętu AGD. I najprzyjemniejszy czas – przeprowadzka do nowego, świeżego i pięknego mieszkania. Odpocznij, przeszedłeś długą drogę. A nie… to wszystko jeszcze przed Tobą. Pamiętaj o jeszcze jednej ważnej rzeczy – wybraniu firmy budowlanej.

Dobra ekipa do prac wnętrzarskich na wagę złota

Jak widzisz, prace wnętrzarskie prowadzone są na wielu etapach i na każdym coś może pójść nie tak. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia ekipy wykończeniowej. Dobrzy fachowcy powinni umieć zorganizować sobie pracę i szybko doprowadzić Twoje mieszkanie do stanu „pod klucz”. Jak znaleźć takich fachowców? Możesz poszukać konkretnej i niewielkiej ekipy z polecenia znajomych, ale szybko możesz się zorientować, że mało którzy są zadowoleni z usług swoich wykończeniowców. Bezpieczniej rozejrzeć się po większych firmach budowlanych. Sprawdź, czy ta wybrana przez Ciebie chwali się wieloma realizacjami różnych projektów. Jeśli tak, to znaczy, że ma doświadczenie. Budowniczowie budynków usługowych są obciążeni normami bezpieczeństwa, a to gruntuje dobre przyzwyczajenia. Firmie, która ma wiele zleceń, będzie zależało na szybkim zakończeniu prac i przejściu do następnych. To na czym Tobie powinno zależeć to sprawny i perfekcyjnie wykonany remont.

[avg] ([per]) [total] vote[s]