Kupując mieszkanie możemy spotkać się często z pakietem wykończenia pod klucz. Dzięki temu możemy zaoszczędzić dużo więcej czasu. Na takie rozwiązanie decyduje się około 15-20% inwestorów. Co warto wiedzieć na ten temat, znajdziesz poniżej.

  1. Co oznacza, że dom jest wykończony pod klucz?
  2. Czy warto zdecydować się na mieszkanie pod klucz?
  3. Standard deweloperski czy mieszkanie pod klucz?

Co oznacza, że dom jest wykończony pod klucz?

Przy budowie domu spotkamy się z czterema etapami: stan surowy otwarty, surowy zamknięty, deweloperski oraz pod klucz. Dwa pierwsze dotyczą prac budowlanych, deweloperski prace instalacyjne, a ten ostatni prac pokrywczych, takich jak prace wykończeniowe i okładzinowe, co pozwala na bezpośrednie wprowadzenie się. Dom lub mieszkanie pod klucz umożliwia wprowadzenie się od razu po otrzymaniu kluczy. Charakteryzuje się wykończoną łazienką z urządzeniami sanitarnymi, kuchnią z meblami i sprzętem AGD, podłogami wykończonymi drewnem, roletami lub firankami w oknach oraz szafami wnękowymi. Materiały i ich jakość są zawsze ustalane z architektem i efekt końcowy spełnia wymogi każdego zainteresowanego.

Czy warto zdecydować się na mieszkanie pod klucz?

Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu. Nie trzeba szukać ekipy wykończeniowej, ani kontrolować prac czy dostarczać materiałów. Wszystko jest pod odpowiedzialnością dewelopera: wycena czy termin zakończenia prac. Wadą może być ograniczony wybór aranżacji i jego narzucenie przez dewelopera. Jednak może to być pomocne dla osób, które nie mają określonej wizji mieszkania. Ogromną zaletą jest możliwość wprowadzenia się zaraz po zrealizowaniu wszystkich formalności. Wystarczy tylko wziąć meble i bezpośrednio się wprowadzić. Takie rozwiązanie jest tańsze, niż pilnowanie wszystkiego na własną rękę i zatrudnienie fachowców. Szukając dobrej firmy budowlanej, która oferuje nie tylko gotowe projekty, ale także indywidualne jest DOM3E. Warto zapoznać się z ich stroną: https://www.dom3e.com/.

Standard deweloperski czy mieszkanie pod klucz?

Podejmując decyzję warto wziąć pod uwagę własne potrzeby. Indywidualiści nie będą szczęśliwi z opcji mieszkania wykończonego. Jest także droższe na samym początku, jeśli nie bierzemy pod uwagę kupna materiałów i siły roboczej. Mieszkanie pod klucz będziemy mieli do dyspozycji w terminie, który będzie dla nas wygodny, a nie który będzie zależał od prac wykończeniowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z odpowiednią ilością pieniędzy i chcących zaoszczędzić czas na remont.