Metoda termoizolacji w istotny sposób wpływa na energooszczędność budynku. W zależności od zastosowanych materiałów oraz techniki ocieplania, można mówić o różnych korzyściach ekonomicznych. Płyty Miami Eco XPS stanowią rozwiązanie, które pozwoli nie tylko na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, ale także umożliwi wykonanie instalacji zgodnie z wartościami ekologicznymi.

Modernizacja ocieplenia nigdy nie stanowi złej decyzji, zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z niestabilną temperaturą wewnątrz domu. Utrata energii wiąże się nie tylko z uszczuplaniem rodzinnego budżetu, ale również znacznym dyskomfortem. Delikatne, jednak stałe przeciągi od okien czy drzwi potrafią znacznie psuć samopoczucie, z kolei dodatkowe warstwy ubrania to tylko środek zaradczy na istniejący problem. Najlepszym posunięciem jest likwidacja jego przyczyny, co jest możliwe dzięki prawidłowo przeprowadzonej termoizolacji. Prawidłowo, czyli z udziałem wykwalifikowanych fachowców, którzy wykorzystają w swojej pracy odpowiednie materiały, dostosowane do charakteru oraz wielkości przedsięwzięcia. Doskonałymi właściwościami charakteryzuje się polistyren ekstrudowany.

Czym wyróżniają się płyty XPS? 

Opisywane tworzywo (określane też jako styrodur) ma gładką, jednolitą powierzchnię, wynikającą ze struktury zamkniętych komórek, wewnątrz których znajduje się gaz. Dzięki temu wyróżnia się mniejszą przepuszczalnością temperatury i jest lepszym izolatorem od styropianu. Tym, co go odróżnia od tego materiału jest także znaczna twardość, a co za tym idzie – większa wytrzymałość.

Polistyren ekstrudowany oraz płyty, jakie produkuje się z jego udziałem zaskakują gęstością, pozwalającą na profesjonalne ocieplenie budynku. Są w dużym stopniu odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, co świadczy o ich trwałości – mówi pracownik firmy Miami Building Distribution. Warto również dodać, że wymienione właściwości umożliwiają zniesienie nawet takiego obciążenia, jak pokrycie dachu.

W Miami Eco XPS postawiono szczególny nacisk na środkowy człon nazwy produktu: to wyrób ekologiczny, w całości poddający się recyklingowi. Wszelkie odpady powstałe podczas instalacji można utylizować w sposób niewpływający negatywnie na środowisko, co bywa częstym zjawiskiem w przypadku innych materiałów termoizolacyjnych. W kontakcie z wysoką temperaturą styrodur zaczyna się topić, dzięki czemu nie pozostawia za sobą szkodliwego dymu czy nie stanowi zagrożenia pożarowego. Ta sama właściwość sprawia, że płyty z polistyrenu ekstrudowanego charakteryzują się niską palnością, więc w przypadku zaprószenia ogniem zewnętrzna część budynku dłużej wytrzymuje jego destrukcyjne działanie. Umożliwia to skuteczną ewakuację mieszkańców.

Właściwości hydroizolacyjne Miami Eco XPS 

Produkty polistyrenu ekstrudowanego wyróżniają się niemalże niespotykaną odpornością na wilgoć, która pozwala na bezpośrednie zastosowanie obszar znajdujący się w pobliżu gruntu (np. fundamenty czy ściany piwniczne). Nie istnieje konieczność instalacji dodatkowych zabezpieczeń – płyty XPS to doskonała hydroizolacja, uniemożliwiająca przesączanie się wody. Eliminują ryzyko powstawania grzyba bądź pleśni wewnątrz budynku, mogących negatywnie wpływać nie tylko na jego konstrukcję, ale także zdrowie domowników. To produkt wielofunkcyjny, odgraniczający destrukcyjne czynniki zewnętrzne od zacisznego wnętrza mieszkania.

Rate this post