Wybór okien nie jest prosty i zwykle sprawia wiele problemów. Możemy zdecydować się na okna drewniane, okna z PCV lub okna aluminiowe, a każdy z rodzajów dostępnych na rynku okien ma wady i zalety, które warto poznać. Ostateczny wybór powinien być zawsze poprzedzony dokładnym określeniem własnych oczekiwań oraz zapoznaniem się z korzyściami, które płyną z wyboru konkretnego rozwiązania.

Jakie korzyści daje wybór okien drewnianych?

Wybierając wysokiej jakości okna drewniane, inwestujemy w trwały, luksusowy produkt, który bez problemu dopasujemy do indywidualnych potrzeb. Bez większych problemów można kupić okna drewniane w nietypowym kształcie oraz rozmiarze, a także dowolnie wybierać spośród różnych kolorów ramy. Nie bez znaczenia są też parametry techniczne okien drewnianych, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • wysoka szczelność,
  • niski współczynnik przenikania ciepła,
  • skuteczne tłumienie hałasu,
  • mniejsza podatność na naprężenia,
  • możliwość naprawy w przypadku uszkodzenia,
  • możliwość montażu dodatkowych systemów antywłamaniowych i innych zabezpieczeń.

Okna drewniane wprowadzają do każdego pomieszczenia wyjątkowy klimat, dodają wnętrzom charakteru oraz doskonale komponują się zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wystrojem. Wiele osób mylnie kojarzy nowoczesne okna drewniane ze stolarką okienną starego typu, która nie zawsze okazywała się trafionym wyborem, bo z czasem traciła atrakcyjny wygląd i przestawała spełniać swoje zadanie. Obecnie okna drewniane to jedna z chętniej wybieranych opcji, gdyż są w pełni uniwersalne i staną się ozdobą każdego budynku, bez względu na jego styl architektoniczny.

Dlaczego okna z naturalnego materiału spisują się najlepiej?

Drewniana stolarka okienna od wielu stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością. Okna z drewna uważane są przez wielu użytkowników za najzdrowszy wybór, gdyż wytwarzają w pomieszczeniach wyjątkowy, korzystny dla organizmu mikroklimat.

Ponadto drewno to naturalny materiał, który „oddycha” i tym samym możliwe jest uniknięcie zbyt wysokiej szczelności i problemów z wentylacją pomieszczeń, który spędza sen z powiek wielu właścicielom starszych, odnowionych nieruchomości oraz domów i mieszkań budowanych zgodnie z najnowszymi standardami – wyjaśnia ekspert z firmy SkandPol.

Drewno jest też materiałem ciepłym oraz wykazuje zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, co nie jest bez znaczenia w przypadku wyboru stolarki okiennej. Wadą w tym przypadku może być konieczność systematycznej konserwacji stolarki okiennej, jednak większości osobom nie sprawi ona problemów. Wybierając okna drewniane, warto skorzystać z oferty sprawdzonych sprzedawców, którzy zaproponują optymalne, precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

[avg] ([per]) [total] vote[s]