Kontener na gruz i worki big bag to sposób na segregację odpadów powstałych podczas budowy, przebudowy lub remoncie. Gruzu nie da się zapakować do zwykłych worków, które dostarczane są przez zakłady komunalne, ponieważ są one za cienkie. Jeśli natomiast chciałoby się załadować gruz do zwykłego pojemnika na śmieci, w większości przypadków trzeba liczyć się z nałożeniem kary w postaci mandatu. Legalnie można pozbyć się gruzu wyłącznie poprzez wrzucenie go do zamówionego kontenera lub specjalnych worków. Na które rozwiązanie się zdecydować – kontener na gruz czy worki typu big bag?

Na które rozwiązanie się zdecydować – kontener na gruz czy worki typu big bag?

Kontenery na gruz są bardzo mocnymi i solidnymi pojemnikami, do których odpady można wrzucać bez obaw o uszkodzenie. Kontenery nie wymagają przygotowania specjalnego podłoża. Mogą stać na ziemi, trawie, betonie i kostce brukowej – wystarczy jedynie, aby grunt był stabilny. Kontenery są zabezpieczone przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych za pomocą farby antykorozyjnej.

Wynajem kontenera na gruz to rozwiązanie, które wyróżnia się wieloma zaletami przy wywożeniu odpadów budowlanych małymi partiami. Przede wszystkim pozwala ograniczyć koszty. Rozmiar kontenera można dopasować do indywidualnych potrzeb i pozbyć się z placu budowy wszystkich odpadów. Cały gruz można na bieżąco umieszczać w pojemniku, aby następnie pozbyć się go w ramach jednego transportu. Warto pamiętać, że nie ma ograniczeń co do rodzaju śmieci, ponieważ do kontenera można zapakować gruz i inne pozostałości po budowie – ziemię, odpady zielone.

Worki typu big bag to elastyczne kontenery, z których korzystają w szczególności osoby prowadzące prace budowlane i remontowe na mniejszą skalę, zwłaszcza w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w blokach. Worki typu big bag sprawdzają się tam, gdzie zastosowanie tradycyjnego kontenera nie jest możliwe z uwagi na ograniczoną przestrzeń. Worki przypominają ogromną torbę zakupową zajmującą znacznie mniej miejsca. Pojemność big bagów jest mniejsza od standardowych kontenerów, co jednak wcale nie musi być ich wadą. Jeśli ilość śmieci i odpadów, która powstała w wyniku prac remontowych nie jest duża, to zastosowanie stalowego kontenera będzie zarówno mało praktyczne, jak i nieekonomiczne. Big bagi mogą także stać u klienta bez dodatkowych kosztów.

Dlaczego wynajem kontenera na gruz i worków typu big bagi to dobre rozwiązanie?

Zarówno kontenery na gruz, jak i worki typu big bag mają wiele zalet, które mogą zaoferować użytkownikom. Wybór pojemnika jest uzależniony od stopnia zaawansowania prac, ich rodzaju i tego, czy jest to jednorazowa inwestycja, czy też część stałej działalności.

Jak mówi pracownik firmy Selectbud oferującej wynajem kontenerów na gruz i worków big bag: Kontenery na gruz wynajmowane są najczęściej podczas prac remontowych i budowlanych. Z uwagi na duży ciężar, pozbycie się odpadów może być kłopotliwe. Wynajęcie kontenera, który zostanie dostarczony pod wskazany adres, a po zapełnieniu odebrany, to optymalne rozwiązanie. Worki big bag wyróżniają się przede wszystkim wszechstronnością. Modele z tkaniny powlekanej nie przepuszczają powietrza i z tego powodu pozwalają na przewóz materiałów pylących. Worki są odporne na rozerwanie, dzięki czemu za ich pomocą można pozbyć się odpadów nawet o dużej masie.

Decydując się na wynajem kontenera na odpady lub worków big bag, należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące takie usługi. Praca wykonywana z zachowaniem przepisów prawnych dotyczących gospodarki odpadami to gwarancja udanej transakcji.

Rate this post