Jesteś właśnie na etapie wykańczania swojego nowego domu lub mieszkania i marzą Ci się meble inne niż wszystkie? Wiesz czego chcesz, ale nie możesz dostać tego w żadnym sklepie meblarskim w Twojej okolicy? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że pora pomyśleć o meblach wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Najlepszym sposobem na wybór idealnego blatu laminowanego, podstawy do stołu, krzesła czy półek będzie wykonanie go według indywidualnych sugestii przez jednego z producentów mebli na specjalne zamówienie. Wybierając w ten sposób na przykład blat laminowany możesz samodzielnie zdecydować o jego grubości, fakturze, kolorze i kształcie i wykończeniu. Dowiedz się na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu elementów do Twojego wnętrza. 

Czym są laminaty stosowane w blatach? 

Laminat, wykorzystywany na przykład przy produkcji blatu laminowanego to rodzaj kompozytu. Laminat jest tworzywem powstającym z połączenia dwóch materiałów o różnych właściwościach  mechanicznych, fizycznych i technologicznych. W laminacie składnik wzmacniający jest układany w postaci warstw, między którymi znajduje się również wypełnienie. 

Nazwa laminat wywodzi się z języka łacińskiego, gdzie słowo “lamina” oznacza cienką płytkę, stąd też nazwa laminatów. Laminat charakteryzuje się dobrą wytrzymałością w kierunku włókien, jednak słabą wytrzymałością w kierunku prostopadłym do warstw. 

Rozróżnia się kilka różnych typów laminatów. W zależności od stosowanych żywic mogą być one fenolowe, melaminowe, melaminowo-moczikowe, poliestrowe, epoksydowe i winyloestrowe.

Charakterystyka blatu laminowanego

Blat laminowany, który wybierzemy do naszego domu, z powodzeniem sprawdzi się jako blat kuchenny, parapet lub blat do stołu. Tego typu blaty występują w kilku rodzajach i można modyfikować ich wygląd w zależności od indywidualnych preferencji. 

Na ogół wyróżniamy blaty w standardowej grubości 10 mm o trzech różnych możliwościach wykończenia krawędzi. Jest to krawędź prosta, podcięta skośna lub zaokrąglona. Do tego mamy możliwość wyboru kształtu bazy w formie koła, kwadratu czy prostokąta. 

Różne mogą być wymiary prostokątne takiego blatu jak i okrągłe i kwadratowe. W tej kwestii wszystko zależy od indywidualnego projektu klienta. Blaty laminowane świetnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i dopasowane do stylu wnętrza. 

Jeśli chcesz znaleźć pasujący do Twojej wizji wymarzonego stołu odpowiedni blat laminowany, koniecznie zapoznaj się z ofertą producenta mebli na indywidualnie zamówienie mebella.pl. Producent z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zrealizuje każdą, nawet najbardziej skomplikowaną wizję i pomoże stworzyć mebel nie tylko wytrzymały i funkcjonalny ale również piękny i zachwycający. Taki, który będzie inny niż wszystkie! Wybierz swój blat laminowany już dzisiaj i dowiedz się jak szybko zostanie zrealizowane Twoje zamówienie. Zaufaj profesjonalistom! 

[avg] ([per]) [total] vote[s]