Chęć ochrony przed słońcem to najczęstsza motywacja do zakupy rolet zewnętrznych. Gwarantują one dużo lepsze zaciemnienie niż materiałowe rolety montowane wewnątrz pomieszczeń. Wielu klientów zwraca również uwagę na zabezpieczenie przed włamaniem, jakie zapewnia ich solidna konstrukcja. Aby w pełni poznać zalety rolet zewnętrznych, trzeba najpierw zastanowić się, jak wybrać najlepszy produkt.

1. Systemy sterowania rolet zewnętrznych

2. Budowa rolet zewnętrznych

3. Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Decydując się na rolety zewnętrzne, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Klientów najbardziej interesują tanie rolety na wymiar, ale cena to tylko jeden z istotnych szczegółów. Znaczenie dla ostatecznej decyzji inwestorów musi mieć też rodzaj budynku, w którym zastaną zamontowane oraz sposób wykonania rolet. Inne propozycje będą optymalne w przypadku nowego budownictwa, a inne podczas remontu starszego domu.

1. Systemy sterowanie rolet zewnętrznych

Wybór systemu sterowania roletami będzie miał duże znaczenie dla codziennego komfortu użytkowników, ale znajdzie swoje odzwierciedlenie również w cenie. Najprostsza opcja to sterowanie ręczne, do którego konieczny jest montaż specjalnego pasku lub liny. Niska cena, nieskomplikowana obsługa oraz łatwa instalacja to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Alternatywą jest sterowanie elektryczne przy pomocy pilota lub włącznika klawiszowego. Jest to bardzo wygodny sposób na podniesienie lub opuszczenie rolet, ale wiąże się z wyższą ceną i większą ingerencją w ściany budynku. Z tego powodu sterowanie elektryczne jest montowane podczas dużych remontów lub w nowopowstających domach.

2. Budowa rolet zewnętrznych

Najczęściej wybierane rolety zewnętrzne wykonane są z aluminium. Stabilna konstrukcja oraz odporność na czynniki atmosferyczne, to największe zalety tego materiału. Klienci mogą wskazać rodzaj skrzyni (pięciokątną lub zaokrągloną), która w przypadku rolet natynkowych będzie widoczna od zewnątrz. Każda roleta zewnętrzna wymaga też bocznych prowadnic, a główną część stanowi aluminiowy pancerz.

3. Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Klienci często poszukują tanich rolet na wymiar i chcą oszacować wstępne koszty. Pomogą w tym specjaliści firmy Dawart, która posiada w swoim asortymencie różne rodzaje rolet zewnętrznych. Na cenę w największym stopniu wpływać będą wymiary, sposób montażu oraz system sterowania. Jeśli oczekujemy wygody i elektrycznego sterowania, ceny będą zaczynać się od ok. 1000 zł za roletę. Dla porównania rolety sterowane manualnie to przedział cenowy ok. 200-700 zł.