Kuchnia jest tym miejscem w każdym domu, które powinno być zawsze czyste oraz zorganizowane tak, by wszystko miało tam swoje miejsce. Z pewnością warto więc o nią dbać. Często możemy to zrobić przy pomocy niewielkich nakładów finansowych, a np. zwykłe malowanie płytek może zdziałać cuda, które będą się rzucać w oczy każdemu, kto wejdzie do naszej kuchni. Nabycie odpowiednich farb do płytek ceramicznych nie powinno stanowić żadnego problemu. W sprzedaży bez kłopotu znajdziemy farby jednoskładnikowe jak i farby dwuskładnikowe, które zmienią nasze płytki ceramiczne nie do poznania. 

Malowanie płytek podłogowych – dobry pomysł za niewielkie pieniądze

Łatwo się można przekonać o tym, że odświeżenie kuchni nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Malowanie płytek może być tutaj doskonałym przykładem. Wystarczy tylko wiedzieć, jak to trzeba zrobić, by nie popełniać niepotrzebnych błędów. W tym celu można skorzystać z tego, co podpowiada nam Internet. Malując płytki warto sięgnąć po odpowiednie farby do malowania glazury. Znając odpowiednie patenty malowania płytek podłogowych całą operację przeprowadzimy bez większych kłopotów. Więcej porad dotyczących malowania płytek kuchennych znajdziesz na: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-plytek-kuchennych-i-lazienkowych-poradnik. „Śnieżka” jest producentem farb do płytek ceramicznych, dzięki którym dokonamy rewitalizacji płytek łazienkowych, czy też płytek kuchennych. Specjalne farby, które bez kłopotu nabędziemy w ich sklepie internetowym pozwolą nam na to z pewnością.

Malowanie płytek ceramicznych – od czego zacząć?

Przystępując do malowania podłoży ceramicznych, należy najpierw dokładnie je wyczyścić z wszelkich zabrudzeń, zwłaszcza takich jak tłuszcz. Dobrym rozwiązaniem może tutaj być sięgnięcie po mydło malarskie, które pomoże nam się pozbyć całego brudu z ich powierzchni. Nakładanie farby powinno się odbywać na płytki, które zostały całkowicie oczyszczone oraz dokładnie wysuszone. Dzięki temu mamy pewność, że farba będzie się na nich dobrze trzymać oraz pięknie prezentować przez długi czas. Pamiętajmy także o tym, że po pomalowaniu kafelków farbą, nie myjemy ich za szybko wodą, itp. Farba na płytkach może schnąć nawet kilka dni. Trzeba jej na to pozwolić, tak by nie zniszczyć efektów naszej ciężkiej pracy, dzięki której glazura, np. na ścianie zyska zupełnie nowy wymiar.

Dobre farby do malowania płytek podłogowych

Przed malowaniem płytek warto jest kupić taką farbę, co do której będziemy mieli pewność, że podoła zadaniu, które przed nią stoi. Przed malowaniem glazury warto poświęcić trochę czasu na to, by zlikwidować uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednie przygotowanie płytek będzie tutaj miało kluczowe znaczenie. Wszelkie rysy, czy też większe ubytki należy wypełnić odpowiednią masą naprawczą, którą także możemy nabyć w wyżej wymienionym sklepie. Nadmiar masy należy dokładnie zetrzeć. Potem do powierzchni glazury w kuchni albo łazience potrzebny będzie dobrej jakości preparat gruntujący. Potem można już pomalować płytki w łazience lub kafelki w w kuchni, na taki kolor jaki nam odpowiada. Dobór odpowiedniego koloru nie powinien być żadnym problemem, bez względu na to czy mamy na myśli malowanie fug, czy też np. płytek w kuchni. Szczerze mówiąc, by dobrze pomalować podłogi nie trzeba nawet wynosić mebli z kuchni. Wystarczy tylko okleić brzegi mebli stykające się z podłogą taśmą i można przystępować do działania. Udany remont na pewno sprawi nam wiele radości, a wygląd glazury po zastosowaniu solidnej farby, zmieni wygląd naszych ścian na dobre.

Rate this post