Drzwi mieszkaniowe wymagają konserwacji. Szczególnej pielęgnacji wymagają drzwi drewniane. Dostępne na rynku środki są bardzo skuteczne. Jak zatem wygląda skuteczna konserwacja drzwi?

Konserwacja drzwi: drzwi wykonane z drewna

W porównaniu z drzwiami PCV lub aluminiowymi drewniane potrzebują najwięcej pielęgnacji. Do konserwacji używaj mleczko bądź pastę do drewna. Do drzwi warto stosować farby, jeśli chcesz zmienić ich kolor. Malowanie może mieć bardzo korzystny wpływ na drewno, gdyż farby zawierają środki konserwujące. Jeżeli nie chcesz zmieniać barwy, możesz zastosować lakier renowacyjny. Zaleca się, aby stosować środek odpowiedni do rodzaju drewna. Wyjątkowo zniszczone drzwi warto oszlifować i zastosować lakier koloryzujący. Aby Twoje drzwi były w dobrym stanie, odnawiaj je co 4 – 8 lat.

Konserwacja drzwi: drzwi z PCV

Zachowanie czystości jest dużo łatwiejsze w przypadku drzwi z PCV. Materiał jest mniej estetyczny od drewna, ale zdecydowanie mniej się brudzi. Przy użyciu wody z detergentem nie powinno być kłopotu z usunięciem brudu. Unikaj jednak rozpuszczalników, alkoholi oraz octanów. Te substancje mogą mieć bardzo zły wpływ na drzwi PCV. Ponieważ takich drzwi nie można malować, w przypadku zniszczenia będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Znajomość podstawowych zasad konserwacji pozwoli nam tego uniknąć. Do małych uszkodzeń również używa się odpowiednich produktów, takich jak specjalne pasty czy pisaki korekcyjne.

Konserwacja drzwi: drzwi z aluminium

Przy takim typie drzwi nie można w zasadzie mówić o konserwacji. Kłopotliwa może okazać się jedynie zmiana koloru. Mimo wszystko częściej decydujemy się na estetyczne drzwi drewniane.