Szkło i drewno we wnętrzach idealnie wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne. Uniwersalność zastosowania oraz możliwość ich zestawiania z różnymi kolorami to podstawowe atuty drewnianych i szklanych wykończeń. Odpowiednio zaprojektowane detale pozwolą podkreślić charakter pomieszczenia i nadać mu modnego, minimalistycznego akcentu.

Jak łączyć szkło z drewnem?

Drewno do każdego wnętrza wprowadza przytulny i ciepły nastrój. Jest materiałem uniwersalnym, łatwym do łączenia z różnymi fakturami i kolorami. Chcąc drewno wyeksponować, warto zestawiać je ze szkłem. Przykładem idealnej kompozycji tych dwóch materiałów są schody drewniane ze szklaną balustradą. Tafle szkła mogą być dodatkowo barwione w sposób podkreślający estetykę pomieszczeń. Szkło można także poddać piaskowaniu, tworząc w ten sposób interesujące, matowe dekoracje, które doskonale współgrają ze strukturą drewna. Szkło nadaje nieco przysadzistym drewnianym wnętrzom lekkości i optycznie powiększa pomieszczenia, a także podnosi estetykę wykończenia.

Szkło lacobel, czyli dekoracyjne panele szklane, to materiał, z którego można tworzyć rozmaite elementy wnętrz. Szklana dekoracja ścienna idealnie współgra z drewnem na podłodze, odciąża optycznie przestrzeń i podnosi walory estetyczne. Jak podkreślają eksperci z firmy Centrum Obróbki Szkła, lacobel może być polakierowane w dowolnym kolorze, a do dyspozycji klientów jest paleta składająca się z 36 barw. Dzięki możliwości połączenia kilku barw na tafli szkła można tworzyć zestawienia kontrastowe z jednolitymi elementami drewnianymi. Lakierowane szkło może być głównym akcentem we wnętrzu lub stanowić tło dla innych elementów.

Aranżacje ze szkła lub drewna

Dobrym przykładem kompozycji szklanych w połączeniu z drewnem są aranżacje kuchenne. Drewniane blaty doskonale współgrają z dekoracyjnymi panelami lacobel pomiędzy szafkami, tworząc nietuzinkowe wykończenia. Szklane mogą być także elementy zabudowy kuchennej, które w połączeniu z drewnem podkreślają estetykę pomieszczeń. Interesującym zestawieniem są także drewniane lamele w sąsiedztwie matowych dekoracji ściennych ze szkła.

Lekkie szklane konstrukcje mogą być również z powodzeniem stosowane jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy ściennymi filarami drewnianymi. Powiększona optycznie w ten sposób przestrzeń zyskuje niezwykle elegancki i oryginalny wygląd. Nowoczesne aranżacje czerpią z natury, do wykańczania wnętrz coraz chętniej sięga się po naturalne materiały i kolory, a drewno i szkło doskonale się w ten trend wpisują.

Rate this post