Bezustannie zmniejsza się liczba mieszkań i domów z plamami wilgoci oraz grzybnią na ścianie lub suficie. To zasługa rozwiązań hydroizolacyjnych, które stosowane są nie tylko w nowym budownictwie, ale również podczas remontów starych domów.

Paradoks polega na tym, ze woda jest niezbędna do życia, a zarazem to poważne zagrożenie dla ludzi i budynków. Problem muszą rozwiązywać pomysłowe technologie utrzymujące w ryzach siły natury, ale przy tym nie szkodzące otaczającemu nas ekosystemowi. Jedną ze skutecznych odpowiedzi okazały się innowacyjne systemy przeciwwodne obiektów budowlanych.

Największe obawy wiążą się z wodą w gruncie, podmywającą fundamenty. Ale wilgoć stanowi zagrożenie dla całej konstrukcji budynku. Opady deszczu i śniegu, a nawet wilgoć w powietrzu okazuje się agresywna wobec ścian i dachu oraz elementów wystających poza bryłę budynku, jak balkony i tarasy.

Dlaczego woda wzbudza takie obawy w budownictwie? Używane materiały budowlane wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, która niszczy ich strukturę i powoduje korozję. Tworzy też na nich środowisko, w którym z łatwością rozmnażają się niebezpieczne, chorobotwórcze bakterie. Woda jest cierpliwa, a jej siła polega na systematyczności i długotrwałym atakowaniu w tych samych miejscach.

Chcąc pozbyć się zagrożenia zagrożenia ze strony wilgoci potrzebujemy specjalistycznej hydroizolacji, dedykowanej poszczególnym fragmentom budynku domu. Odpowiednio dobrana i dobrze wykonana hydroizolacja jest nieprzeniknioną dla wody i wilgoci warstwą ochronną. Tworzy ciągły, nieprzerywany układ, który jest w pełni scalony z obiektem budowlanym.

Przy wyborze wodochronnej izolacji w już istniejącym budynku musimy pamiętać o różnych istotnych czynnikach. Istotna jest technologia budowlana, bryła i rozmiar budynku, ale też funkcje pełnione przez określone pomieszczenia. Izolację należy stosować również wewnątrz obiektu w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, czyli łazience, toalecie, kuchni, pralni oraz suszarni.

Marka Weber od lat oferuje specjalistyczne hydroizolacje dedykowane dla całego budynku. Systemy wodochronne Webera tworzą szczelne, zintegrowane z budynkiem przestrzenie. Nowoczesne, o wysokiej jakości produkty umożliwiają izolację w nowych i remontowanych obiektach budowlanych.

Wykonanie poprawnego zabezpieczenia wewnątrz budynku wiąże się z kilkoma etapami prac. Istotnym momentem hydroizolacji łazienki jest poprawne uszczelnienie miejsc, w których ściana łączy się z podłogą. Styki chronimy wklejając wzdłuż nich taśmę weber.tec 828 DB 75, którą skleja gotowa do prac folia w płynie weber.tec 822.

Narożniki pomieszczenia oraz miejsca, przez które przechodzą rury też są obszarem, o który powinniśmy szczególnie zadbać, chcąc uniknąć problemów z wilgocią. Do ochrony tych miejsc stosuje się z powodzeniem mankiety uszczelniające łączone z powierzchnią folią w płynie weber.tec 822.

[avg] ([per]) [total] vote[s]