Kruszywa to grupa surowców i produktów właściwie niezbędnych dla szeroko rozumianej branży budowlanej. Są one jednym z głównych składników wszelkiego rodzaju mieszanek betonowych i zapraw murarskich, używa się ich również powszechnie do stabilizowania gruntu. Problemem, przed którym staje prędzej czy później każdy inwestor budowlany, to wybór odpowiedzialnego dostawcy kruszywa do realizacji projektu. Podpowiadamy jak tego wyboru dokonać.

Doświadczenie na rynku

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę przyglądając się ofercie firmy, jest rok jej założenia. Wiele z przedsiębiorstw wręcz chwali się tym, od jak dawna funkcjonuje na rynku. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – firmy z długą historią, działające nieprzerwanie od wielu lat wzbudzają większe zaufanie wśród klientów, niż młodsza konkurencja. Postrzegamy je jako oferujące lepsze towary i usługi, dysponujące większym doświadczeniem, bardziej wykwalifikowanymi pracownikami, bardziej dbające o dobry kontakt z klientem. I w wielu przypadkach takie postrzeganie jest zgodne z rzeczywistością. W końcu tylko oferując dobrą ofertę oraz profesjonalizm firma jest w stanie sprostać standardom narzucanym przez konkurencję, przyciągnąć klientów i utrzymać się na rynku. Dlatego wybierając dostawcę kruszywa warto zwrócić uwagę, od jak dawna prowadzi on swoją działalność.

Oferta firmy

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy kruszywa jest jego oferta. Pamiętajmy, że kruszywa dzielimy nie tylko ze względu na ich pochodzenie oraz metodę uzyskiwania, ale również czystość czy frakcję. Generalnie – im bogatsza oferta dostawcy, tym lepiej dla nas, konsumentów. Poza zwykłą sprzedażą kruszyw, dostawcy często oferują szereg innych usług. Świetnym przykładem jest tu firma Martrans, specjalizująca się również w wynajmie różnego rodzaju sprzętów budowlanych, pracach ziemnych oraz wyburzeniowych.

Profesjonalizm pracowników

Żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Nie musimy mieć większej wiedzy na temat branży kruszyw, by móc rozpoznać profesjonalizm usługodawcy – już podczas pierwszej rozmowy możemy zweryfikować, czy obsługująca firma jest rzetelna i w stanie dostarczyć nam produkty i usługi, których potrzebujemy

Licencje i certyfikaty

Firmy oferujące sprzedaż kruszyw zazwyczaj dysponują własnymi środkami transportu – korzystając z ich usług ponosimy mniejsze koszty. Należy jednak pamiętać, że firmy takie powinny posiadać licencje uprawniające do wykonywania transportu drogowego rzeczy. Należy sprawdzić to zanim zdecydujemy się na zakup kruszywa.

Rate this post