Jeśli chcesz ciekawie zaaranżować drzwi, wystarczy sięgnąć po ich coraz bardziej popularną odmianę – mianowicie drzwi harmonijkowe, które zachwycają nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również ciekawą kolorystyką, dobrymi parametrami i różnorodnym doborem akcesoriów oraz do tego – łatwym montażem.

Wykonanie

Do produkcji drzwi harmonijkowych, musi być  użyty najlepszy materiał i zastosowana najnowocześniejsza technologia. Proces produkcji przebiega przez szereg rzetelnie prowadzonych etapów, czyli przede wszystkim proces suszenia drewna w odpowiednich komorach suszarnianych, zastosowanie wysokiej klasy drewna oraz jego selekcja na poszczególnych etapach produkcji, następny etap to technologia łączenia listew na mikrowczepy i klejenie drewna chemoutwardzalnym, wodoodpornym klejem. Ostatni etap to lakierowanie lakierem lub malowanie.

Producenci dbają, aby drzwi harmonijkowe przedstawiały klientom bogatą ofertę. Można przebierać głównie wśród ich różnych szerokości. Zawsze też istnieje możliwość rozbudowania systemu drzwiowego, nawet do 1,5 metra. Zwykle są one systemem drzwiowym tworzonym na zamówienie, a więc można ich wymiary dopasować do wnętrz. Także panele, z których się składają drzwi, mają różne grubości i formę. Pojawiają się też takie bez szybek czy płycizn (tzw. panele pełne). Również możemy liczyć na różnego rodzaju stabilne łączniki między panelami.

Przyszłym użytkownikom zapewnione zostają również do wyboru różnorodne kolory drzwi harmonijkowych, począwszy od tych jasnych (białe, buk, wiąz, jasny dąb, jabłoń) po te ciemniejsze barwy (calvados, merbau i wreszcie wenga).

Do dyspozycji niektóre odmiany drzwi mają wzory szyb, jak mleczne szkło, mleczne szkło dzielone czy szkło metaliczne. Także możemy dowolnie zmieniać wysokość takich drzwi, gdyż dają się skrócić za pomocą choćby zwykłej piłki z drobnymi zębami. Przede wszystkim oferuje się drzwi z drewna oraz z najlepszej jakości materiału PCV (które doskonale imitują również drewno).

Pozytywne aspekty

Głównie drzwi harmonijkowe zachwala się z tego względu, że są one odporne na zadrapania oraz łatwe w użyciu i konserwacji. Przede wszystkim nadają się one do małych pomieszczeń, jak np. kuchnia, gdyż ich montaż umożliwia nam zaoszczędzenie sporo miejsca, które było potrzebne na otwieranie drzwi ze skrzydłem drzwiowym.

Stosowane bywają również do zabudowy jakichś zbędnych wnęk w domu, które mogą przemienić się w pojemne szafy oraz nadają się do użycia jako drzwi tarasowe czy prysznicowe.

Drzwi harmonijkowe mogą posiadać sztywne i mocne zawiasy lub być nawet połączone zawiasami miękkimi. Dostępne są drzwi o różnej konstrukcji, w wersji dwu- lub jednoskrzydłowej.

Przy montażu, trzeba zwrócić uwagę na ościeżnicę, która musi być przystosowana do montażu drzwi harmonijkowych, nakładki itd.

W komplecie znajduje się zwykle cały zestaw montażowy wraz z niezbędną do tego celu instrukcją montażu.