Własny dom to marzenie wielu ludzi. Jeśli Ty również od zawsze pragnąłeś mieć własne cztery ściany i – co ważniejsze – udało ci się to marzenie spełnić, warto zrobić wszystko, co konieczne, aby  Twój dom wyglądał jak z obrazka. Jednym z najważniejszych elementów jego zewnętrznej prezencji są drzwi i okna. W jaki sposób dopasować je do charakteru całego budynku?

Odpowiedni materiał i kolor drzwi oraz okien

Drewno jest zawsze pełne smaku i elegancji. Sprawdzi się, bez względu na to, w jakim stylu pragniemy zaaranżować cały nasz dom – mówi nasz rozmówca z Fabryki okien drewnianych i drzwi – Urzędowski. Drewno daje ogromne możliwości pod względem doboru jego ubarwienia. Można się zdecydować zarówno na jasny buk i klon czy ciemniejszą czereśnię, orzech bądź dąb. Jasne drzwi i okna sprawdzą się w domach w stylu nowoczesnym oraz skandynawskim. Ciemniejsze również pasują do współczesnych aranżacji, ale idealnie będą wyglądać również, jeśli zdecydujemy się na tradycyjny dom.

Drzwi – z przeszkleniem czy bez?

O ile szyby są nieodłącznym elementem okien, o tyle drzwi już nie zawsze muszą posiadać przeszklenia. Co daje szkło? Na pewno wprowadza lekkość, szczególnie przy ciemnych drzwiach. Szkło przepuszcza światło, dlatego pozwala rozświetlić wnętrze. Na korytarzu zazwyczaj ciężko jest o naturalne światło. Decydując się na przeszkolne drzwi, będziemy cieszyć się jaśniejszą przestrzenią, a do tego – szkło wygląda niezwykle dekoracyjnie.

Co ze zdobieniami?

Zdobienia okien i drzwi pozwalają uzyskać niepowtarzalny efekt końcowy. Dlatego jeśli chcemy dopasować drzwi i okna do charakteru budynku, powinniśmy się zdecydować, w jakim stylu będzie nasz dom. Wybierając nowoczesność – lepiej darować sobie wszelkiego rodzaju dekoracje. Sprawdzą się bardziej w tradycyjnych bądź urokliwych, rustykalnych budowlach. Miejmy to na uwadze, aby wszystkie elementy naszego domu stanowiły spójną całość.

[avg] ([per]) [total] vote[s]