Drewniane okna są efektowne nie tylko pod względem wyglądu. Są ekologiczne i trwałe, oszczędzamy dzięki nim energię i zapewniamy sobie bezpieczeństwo. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować w okna drewniane i jaka jest ich przewaga nad stolarką wykonaną z PCV, przeczytaj nasz artykuł.

Trwałość i wytrzymałość

Solidnie wykonane okna z drewna mogą służyć nam przez blisko sto lat, a po tym czasie mogą zostać poddane renowacji. Zaimpregnowane i zabezpieczone drewno jest odporne na czynniki atmosferyczne, deszcz, mróz, oblodzenie, wahania temperatury i promieniowanie ultrafioletowe. Nie odkształca się i zachowuje swoją formę w przeciwieństwie do profili wykonanych z PCV. Stolarka drewniana musi spełniać wymagania ochrony przeciwpożarowej – możemy przeczytać na stronie internetowej producenta muszynscy.pl.

Co ciekawe, produkuje się nawet antywłamaniowe okna drewniane ze specjalnymi szybami i okuciami, co podnosi bezpieczeństwo naszej nieruchomości.

Nowoczesny design i retro w jednym

Poza trwałością, niewątpliwą zaletą drewnianych okien jest po prostu ich wygląd. Możemy wybrać wersję lazurowaną lub ramy w dowolnym kolorze. Ramy lazurowane mogą kojarzyć się z nowoczesnym designem, bo prym wiedzie ostatnio styl skandynawski, w którym prawdziwe drewno jest jednym z kluczowych materiałów. Z drugiej strony, jeśli zdecydujemy się na takie ramy ale ozdobione rzeźbionymi listwami, bardziej nawiązywać będą do stylu retro. Wielkim plusem jest fakt, że okna drewniane można odrestaurowywać, tzn. odnawiać. Lepiej jednak nie robić tego na własną rękę, a zwrócić się o pomoc do fachowców – mówi przedstawiciel firmy Muszyńscy ze Stargardu.

Ekologia i ekonomia

Wybierając drewniane okna, robimy dobry uczynek dla środowiska. Po pierwsze stawiamy na produkt z naturalnego surowca, który w przyszłości ulegnie całkowitej biodegradacji. Po drugie do produkcji okien z drewna zużywa się mniej energii elektrycznej. Pozwalają nam one także oszczędzać energię w domu, ponieważ dzięki swoim właściwościom chronią pomieszczenia przed przenikaniem chłodu z zewnątrz. Oszczędzamy zatem na ogrzewaniu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]