Daszki z poliwęglanu cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jak się okazało, tego typu zadaszenie to niezawodny sposób na to, aby korzystać z tarasu lub balkonu zdecydowanie częściej, niezależnie od aury. Dodatkowo, daszek zamontowany nad drzwiami wejściowymi zabezpieczy je przed działaniem słońca, czy zabrudzeniami, a przy tym zapewni nam komfort, np. podczas otwierania drzwi. Konstrukcje poliwęglanowe nie są może pozbawione wad, jednak ich zalety przekonują. Oto kluczowe korzyści płynące z montażu zadaszenia poliwęglanowego.

1. Poliwęglan to materiał solidny i trwały, a zarazem lekki

Dlatego daszki z poliwęglanu nadają się do samodzielnego montażu. Ten wykonamy sprawnie i szybko (jak przekonują producenci, wystarczy zaledwie godzina – dwie, a prace wykonamy bez konieczności zatrudniania ekipy montażowej), nawet jeśli nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia. Konstrukcje wykonane z poliwęglanu nie wymagają dodatkowego wzmocnienia. Są trwałe i stabilne, dlatego z powodzeniem przetrwają w dobrej kondycji lata. Dla nas to jasny sygnał, że zadaszenia z poliwęglanu są dobrą inwestycją. Rozwiązanie wystarczy na lata, a my dodatkowo zaoszczędzimy na pomocy fachowców, gdyż samy dokonamy montażu.

2. Zadaszenie z poliwęglanu zapewnia dobre warunki oświetleniowe

Co to oznacza? Otóż poliwęglan jest materiałem transparentnym, jednak światło które przepuszcza jest rozproszone i zmiękczone, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na daszek z poliwęglanu w mlecznym odcieniu. Dzięki takim właściwościom poliwęglanu, zadaszenie pozytywnie wpływa na komfort użytkowania nie tylko tarasu / balkonu, ale i naszego wewnętrznego salonu. Daszek nie odetnie zatem kompletnie dopływu światła do pokoju dziennego. Także taras pozostanie słoneczny i ciepły (choć zabezpieczony przed intensywnym promieniowaniem), a rośliny, jakie znajdą się na tarasie będą miały optymalny dopływ światła.

3. To daszek, który ochroni nas i powierzchnię tarasu przed kaprysami aury

Poliwęglan wyposażony w filtry UV chroni przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Sam przy tym nie blaknie i nie traci na intensywności swoich odcieni. To materiał trwały i odporny na działanie wilgoci, zda więc egzamin także podczas opadów deszczu i śniegu. W związku z tym, że konstrukcje poliwęglanowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zadaszenie nie ucierpi również podczas opadów gradu. Co istotne, zadaszenie z poliwęglanu to rozwiązanie, jeśli chcemy zabezpieczyć powierzchnię tarasu, czy balkonu, a także wyposażenie pozostawione w naszym zewnętrznym salonie, drzwi wejściowe i… nas samych. Możliwości korzystania z wypoczynku na świeżym powietrzu więc przybywa, a kapryśna pogoda nie pokrzyżuje nam planów.

4. Uniwersalna estetyka zadaszenia sprawdzi się w każdej architekturze

Niezależnie od tego, czy nasz dom utrzymany jest w nowoczesnym, czy bardziej tradycyjnym stylu, estetyka zadaszeń poliwęglanowych dobrze się skomponuje w zasadzie z każdą bryłą i architekturą. Poza tym w zakresie konstrukcji poliwęglanowych mamy do wyboru szereg rozwiązań, które łatwo dopasować do konkretnej aranżacji i indywidualnych preferencji.

Rate this post